Zásoby na zimu? Poradíme, jak topit chytře a ušetřit

Zásoby na zimu? Poradíme, jak topit chytře a ušetřit

Přechod od léta k zimě se vždy zdá být rychlejší, než je tomu naopak. Aby vás chladné počasí nezaskočilo nepřipravené, je potřeba udělat si zásoby topiva dopředu. Díky tomu ušetříte, a navíc se vyhnete riziku, že zásoby uhlí či dřeva dojdou. Včasný nákup materiálu na topení ale není jedinou radou. Podívejte se na další rady, které vám usnadní zimní sezónu.

Už žádný nepořádek při skládání uhlí

I přes moderní topení elektřinou, solární panely a podobné moderní vymoženosti se topení uhlím stále drží na předních příčkách. Není se čemu divit. Jde o relativně levnou surovinu s velmi dobrou výhřevností. Jedinou nevýhodou je však všudypřítomný nepořádek. Při skládání navezeného metráku uhlí se nejen pořádně zapotíte, ale ještě zamažete. Anebo ne? Pytlované uhlí je praktickou variantou pro pohodlnou manipulaci i skladování. Jednoduše uložíte pytle a podle potřeby je využíváte.

Kombinace několika druhů topiv

Majitelé vlastních kotlů jistě znají několik druhů topiva. Naprostou klasikou je poctivé suché dřevo, které dobře hoří, ale během kruté zimy ho můžete spotřebovat opravdu pořádnou spoustu. Praktickým a skladným druhem topiva jsou dřevěné brikety, kdy jde o slisované piliny. Dobře hoří a díky svému tvaru se snadno dávají i do menších kamen a kotlů. Dále tu jsou uhelné brikety či samotné uhlí. Ideální je kombinace všech těchto možností pro dosažení co možná největší efektivity.

Nakupte pohodlně na internetu

Můžete zvolit klasickou taktiku, že dojedete do obchodu a tam si vlastnoručně nataháte a odvozíte všechny pytle a balení s uhlím a briketami. Druhou a o poznání jednodušší variantou je jednoduše objednání z pohodlí domova, kdy vám všechno doručí rovnou domů. Na vás už bude jenom uklizení na cílové místo. Zvolit si tak klidně můžete i větší objem, než by se vám třeba vešel do auta. Internetové ceny jsou v mnoha případech také o poznání výhodnější.