Jak zhubnout sedm kilo za 14 dní

Jak zhubnout sedm kilo za 14 dní

Jste v situaci, kdy potřebujete za poměrně krátkou dobu zhubnout sedm kilo. Možná jedete na dovolenou a v plavkách se nechcete cítit nepohodlně, nebo se chystáte na nějakou akci a máte vyhlídnuté naprosto dokonalé šaty, jenže nyní by na Vás nevypadaly tak, jak si představujete. Ať už je důvod jakýkoli, vězte, že zhubnou sedm kilo za čtrnáct dní není nemožné. Chce to ale poctivě dodržovat následující jednoduchá pravidla:

Netrapte se hlady, drastickou dietou si jen kompletně rozhodíte metabolismus a trvalého efektu nedocílíte.

Nutné je zapojit také pohyb, ideálně by se mělo jednat o vyváženou kombinaci správného stravování a cvičení.

Jíst je nutné průběžně v menších dávkách celý den. Snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře.

Na nic nezapomeňte. Pokud totiž nehladovíte, tělo si nemá důvod ukládat tukové zásoby. Začne se tedy tuků lépe a rychleji zbavovat. Pohyb by měl být součástí Vašeho každodenního života. Nemusíte se ale mořit v posilovně, můžete se hýbat v přírodě, nebo i doma. Jde to i bez “mučících” nástrojů. Jděte si ráno i večer zaběhat, pokud nemáte rádi běh, zvolte rychlou chůzi, při ní klidně poslouchejte Vaší oblíbenou rytmickou hudbu, nebo okolní zpěv ptáků. Je na Vás co Vám bude vyhovovat a nabudí Vás. Jezděte na kole, nebo in-linech. Vyhýbejte se výtahům, choďte pěšky. Zapojte aktivní pohyb do všeho co děláte.

Co tedy zařadit a naopak vynechat z jídelníčku

Striktně vypusťte všechny sladké nápoje, zapomeňte na džusy a limonády. Kávu omezte také, pokud je pro Vás její pití důležité, dopřejte si maximálně dva šálky denně a ideálně bez mléka. To stejně pouze škodí tělu, zahleňuje ho. Pijte vodu, ideálně dva litry denně a neperlivou, vyhnete se tak celulitidě.

K snídani si dopřejte zeleninu, vejce, plátek celozrnného chleba nebo musli. Oběd by měl zahrnovat bílkoviny, tedy idálně kuřecí maso, vařenou zeleninu ochucenou čerstvými bylinkami. K dochucení masa použijte citronovou šťávu, sůl i pepř. Citrón je skvělým pomocníkem při redukci váhy. Večeře bude podobná, opět bílkoviny a zelenina. Klidně vše dohromady zapečte v alobalu v troubě. Nezapomeňte na svačiny, jablko a třeba oříšky nebo mandle (samozřejmě s mírou) Vám pomohou netrápit se hlady a nenechají klesnout hladinu cukru.

Pokud skutečně začnete dodržovat tato jednoduchá pravidla a nevrátíte se ke starým zažitým modelům, vyhne se Vám jojo efekt a změnu na svém těle uvidíte nejen při vážení, ale budete se velmi brzy cítit mnohem lépe i při běžném fungování. Odpadne únava, špatná nálada, deprese z přebytečných kil a neustálého přejídání.

Jak rychle zhubnout 10 kilo? Čtěte.

Další zajímavé čtení:

cas-prozeny.cz

casopisprozeny.cz

zenacz.cz

zenycz.cz

magazinkrasa.cz