Jak za pár korun vykouzlit útulný interiér

Jak za pár korun vykouzlit útulný interiér

Chcete se v bytě cítit útulně, ale nemáte zrovna tisíce na jeho proměnu. Několika jednoduchými a nenákladnými změnami toho můžete docílit velmi rychle. Výsledný efekt je tím větší, čím větší plochy se změna týká.

Úplně ideální je vymalovat větší plochy, nebo na ně použít třeba tapety. Neuvěřitelně tím prokoukne celá místnost i byt. Výrazně můžete vymalovat třeba jen jednu stranu pokoje a ve stejné barvě si pořídit pár doplňků.

Velkou proměnu docílíte také novou podlahou. Nemusíte ji hned celou měnit, využijte třeba samolepící vinylové dlaždice. Nabízí mnoho motivů, jsou levné a odpadá tím nákladná a časově náročná rekonstrukce vybraného prostoru.

Dalšími velkými plochami jsou třeba závěsy, potahy nebo koberce. Nemusíte měnit celý gauč, můžete si na něj koupit, nebo třeba ušít nový potah. Pokud spolu budou nová malba, nové závěsy a potah ladit, Váš interiér bude působit neokoukaným, útulným dojmem. Pro doladění výsledného efektu, si pořiďte třeba barevné polštárky a slaďte design květináčů, které máte v pokoji. Nemusíte kupovat nové věci, šikovnější si je ušijí z vybrané látky a květináče si ozdobí třeba technikou decupé. Pokud už potahy a povlaky máte, můžete si pomoci barvami na textil a přeměnit je tak jak potřebujete. Nábytek můžete vyzdobit nálepkami nebo ho omladit fóliemi.

Vaše kuchyně si také zaslouží malé změny a vylepšení. Ani to však neznamená, že musíte ihned předělávat celou místnost. Co takhle pořídit si čerstvé bylinky, které si v pěkných závěsných květináčcích přiděláte na stěnu. Prostor nejen provoní, ale svojí přítomností také osvěží. Vždyť bylinky do kuchyně prostě patří. Celkovému pocitu z místnosti může velmi prospět správné světlo. Kupte si menší světla, která přiděláte na spodní stranu horních skříněk. Ta Vám buď mohou svítit přímo na pracovní plochu, nebo je můžete nasměrovat tam, kam zrovna potřebujete. Pokud v kuchyni rádi klábosíte s přáteli, nezapomeňte na aromalampičku. Při popíjení vína se budete cítit útulně a příjemná vůně Vám poskytně i relaxaci.

 

Možností jak si zlepšit prostředí ve kterém žijete je mnoho, stačí se dívat kolem sebe a použít důvtipu a zručnosti.