Začínáme s příkrmy

Začínáme s příkrmy

Čas rychle běží, a blíží se doba, kdy budete zařazovat miminku do jídelníčku krom mlíčka i pevnou stravu. Víte, jaké správné dětské a nezávadné nádobí potřebujete? Proč je kovová lžička pro malé děti nevhodná? Nebo jaké nádobí vybrat, aby miska, talíř a hrnek nesklouzl ze stolu? Provedeme vás tím nejdůležitějším, nechte se inspirovat a vyberte správně. 

Vybíráme nezávadné nádobí

Při výběru dětského nádobí byste měli myslet především na kvalitu nádobí a bezpečnost při stravování dítěte. Vybrat ale správné nádobí může být někdy oříšek. Poradíme, jak se z toho nezbláznit. Dětské nádobí musí být kvalitní, nezávadné a praktické. Taková lžička ze silikonu, nedráždí citlivé dětské dásně, jako z kovu. A je bezpečná při okusování. Zaměřte se především na podstatné vlastnosti dětského nádobí: 

  • Nerozbitné a ideálně ze silikonu
  • Nezávadné a bez BPA
  • Praktické a přírodní

Nerozbitné, silikonové nádobí

Snadno se může stát, že miska nebo talířek spadne dítěti ze stolu na zem. Malé děti ještě nemají vyvinutou takovou motoriku jako dospělí, a tak je nádobí s pokrmy často na zemi. Jak zabránit, aby nádobí neskončilo na zemi? V prvé řadě nádobí nesmí být z rozbitného materiálu, ani z plastu. Plast je dobrou volbou, ale nikoli správnou. I plastové nádobí se může rozbít, nalomit a může být hrozbou pro malé dítě. Ideálním pomocníkem pro rodiče je nádobí ze silikonu opatřeno přísavkou, která zabrání posunutí misky nebo talířku ze stolu. Dětské silikonové nádobí MOONBABY splňuje všechny bezpečností prvky. 

Sada nádobí pro děti neobsahuje BPA, PVC ani ftaláty a splňuje všechny evropské bezpečnostní normy.

Dětský talířek, miska nebo lžička? Vyberte sadu

Dětské nádobí MOONBABY si můžete pořídit v sadě. A proč je dětská sada nádobí výhodná? Nadčasový a moderní design se bude líbit dětem. Talířek a miska ve tvaru medvídka jistě zaujme každé dítě. Děti si při jídle rády hrají, jejich fantazie se musí rozvíjet. Na výběr jsou sady v růžových odstínech pro holčičky a modrých pro chlapce. Pokud máte rádi neutrální barvy na výběr jsou krémová, písková a hnědá barva. Samozřejmostí je přísavka, která udrží nádobí na místě a nemusíte tak sbírat pokrm ze stolu nebo z podlahy.