Zabezpečený rodinný majetek? Jedině se správným pojištěním!

Zabezpečený rodinný majetek? Jedině se správným pojištěním!

Lidé investují desítky až stovky tisíc do plotů, kamerových a zabezpečovacích systémů, bezpečnostních oken a dveří, ale často zapomínají na to nejzákladnější, co souvisí s vlastnictvím nemovitosti. Správné majetkové pojištění má totiž jen zhruba polovina majitelů nemovitostí, v ostatních případech jsou smlouvy zastaralé, chybně sjednané nebo se špatně uvedenými údaji. Jak jste na tom s pojištěním majetku vy? Pojistili jste dětem nové telefony, které jim nadělil Ježíšek? A pojistku na blbost máte?

Zabezpečte sebe a svou rodinu

Hlavním majetkovým pojištěním jsou pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti. Lidé si často oba produkty pletou, svou nevědomost zjistí často až při řešení nějaké škodní události, to však již bývá pozdě. Hlavním rozdílem pojistek je jejich krytí. Když si představíte dům nebo byt jako krabici, vše co je pevně spjaté se stěnami se týká pojištění nemovitosti. Ostatní, co spadne, když krabici otočíte vzhůru nohama, spadá pod pojištění domácnosti. Pro důkladné zabezpečení své rodiny proto uděláte nejlépe sjednáním komplexního pojištění nemovitosti i domácnosti.

spravna-zena.cz_ergo_cz_01

Pojistěte drahé spotřebiče nebo elektroniku

Kromě pojištění nemovitosti jako takové lze ještě pojistit další majetek zvlášť. Pojištění prodloužené záruky je vhodné sjednat u spotřebičů s vyšší pořizovací hodnotou. Rozhodně se vyplatí v případě pořízení americké lednice, sušičky nebo značkové pračky. Elektroniku, počítače, drahé mobilní telefony, ale i zakázkově vyrobené dioptrické brýle je naopak vhodné pojistit pojištěním proti nahodilému poškození nebo odcizení. To se vztahuje na krádeže mobilu ve škole nebo vlaku, ale stejně tak na poškození displeje. Tímto pojištěním se vyhnete nadměrným výdajům s pořízením nového výrobku.

spravna-zena.cz_ergo_cz_02

Pojištění občanské odpovědnosti pro celou rodinu

Sjednané majetkové pojištění máte, ale škody mohou vzniknout i běžnými činnostmi v občanském životě. Dítě může nechtěně rozbít televizi v obchodě nebo vy můžete rozlít červené víno na bílý koberec u přátel. Pro všechny tyto případy je vhodné chránit všechny členy domácnosti pojištěním občanské odpovědnosti v běžném životě. To se vztahuje na celou rodinu vyjma domácích mazlíčků, má dokonce celosvětovou platnost a často jej lze sjednat jako součást pojištění nemovitosti a domácnosti.