Sjíždění řeky se stane skvělým zážitkem

Sjíždění řeky se stane skvělým zážitkem

Pokud přemýšlíte, kam letos s rodinou vyrazíte, máme pro vás jasný tip. Dovolená na vodě vás nepřijde moc draho, zažijete při ní adrenalin, vybudujete nová přátelství a zažijete pár dní v přírodě bez počítače a pěkně pod stanem jako za starých časů.

Dnešní mladí už netouží jen ležet u moře, chtějí zažít adrenalin, zmizet na chvíli od telefonů a počítačů a užívat si, jako to kdysi dělávali jejich rodiče a prarodiče. Možná i proto se na vodu vydává čím dál více lidí a půjčovna lodí Vltava Vyšší Brod vám může vaši cestu ulehčit.

Úsek Vyšší Brod – Boršov

Přestože máme v Česku více řek, které se při dostatečném množství vody dají sjíždět, jednoznačnou jedničkou je Vltava. Na naší nejdelší řece se dá sjíždět několik částí, mezi nejoblíbenější však patří úsek Vyšší Brod – Boršov. Sjízdný je téměř vždy, splavnost zaručuje přehradní nádrž Lipno.

Votus půjčovna na Vltavě

Celá trasa také obsahuje několik zajímavých míst, kterými si můžete dovolenou zpestřit. Na asi 70 km plavby vás čeká krásný hrad Rožmberk, klášter Zlatá Koruna, klášter ve Vyšším Brodě, zřícenina Dívčí Kámen a hlavně překrásný Český Krumlov.

Na začátku trasy je známá půjčovna lodí Vyšší Brod, kde si zapůjčíte loď nebo raft s veškerým vybavením. Nepodceňujte záchranné vesty, na některých splavech se vám určitě budou hodit. Vybavení pak vrátíte přímo na konci trasy v Boršově, nemusíte se vracet zpět do Vyššího Brodu. Některé půjčovny však nabízí, že pro vás na konec trasy přijedou a zajistí dopravu zpět na začátek, např. k vašemu autu. Funguje to takhle u jednodenních výletů. Mezi takové půjčovny lodí patří půjčovna lodí Vltava Votus.

VOTUS půjčovna lodí - logo

Voda, odreagování pro každého

Sjíždění Vltavy je adrenalinová zábava pro každého. Na vodu se často jezdí i s malými dětmi, pro takové případy však doporučujeme vzít si raft. Půjčovna raftů Vyšší Brod vám zapůjčí i záchranné vesty různých velikostí, děti by bez nich vyjíždět určitě neměly. Pravděpodobnost, že se vyklopíte na raftu, je malá. S většími dětmi můžete vyrazit i na lodi, ale obecně mají tendenci se chytat okrajů, což vede k překlopení. Řešením je jezy přenášet nebo sjíždět bez dětí.

Uvidíte, že vodácký svět má své kouzlo.