Co dělat, když vás trápí alergie?

Co dělat, když vás trápí alergie?

Alergie je nepříjemné autoimunitní onemocnění, které se může objevit v každém věku. Spouštěčem může být prakticky cokoliv, jako například pyl, prach, plíseň, zvířecí srst, seno, peří a podobně. V případě, že se objeví tyto potíže, začne se to projevovat typickými příznaky. Jaké to jsou a co dělat, když zjistíte, že máte alergii?

Poznejte příznaky alergie

Mezi typické příznaky alergie patří senná rýma a výtok z očí. Tato nepřiměřená reakce imunitního systému se může časem zhoršit až do podoby nebezpečného astmatu a problémů s dýcháním. Objevit se mohou také nejrůznější vyrážky kdekoliv na těle. Je tedy nutné věnovat problému pozornost hned ve chvíli, kdy se poprvé objeví. Výjimkou totiž nejsou ani takzvané zkřížené alergie, kdy je součástí problému intolerance určité potraviny.

69c1094d3e742f261bb319b1122b51a3

Volně dostupné léky

První pomocí mohou být léky na alergii bez předpisu.(http://www.analergin.cz/analergin-neo/) Ty jsou na principu antihistaminik a přirozeně snižují příliš velkou imunitní reakci na neškodlivý podnět. V tomto případě nejde o léčbu, ale o zmírňování akutně se objevujících příznaků, což se hodně využívá hlavně u sezónních alergií například na pyly. Lék na alergii je v této podobě dostatečně silný, aby si poradil s běžným problémem, ale neřeší podstatu. Konzultace s lékařem by vždy měla být jednoznačnou součástí vhodného režimového opatření.

Návštěva lékaře

V případě, kdy problém přetrvává a lék proti alergii ( http://www.analergin.cz/lecba-alergie/) nestačí, je vhodné navštívit lékaře. Ten provede speciální alergologické vyšetření, aby zjistil, kde je příčina. Následně navrhne vhodná opatření spočívající v užívání léků pro potlačení symptomů, nebo rovnou snahu o vymizení alergie na základě desenzibilizace. To je možné u pylových alergií a celý postup je nutné provádět pod dohledem lékaře.