Úprava obočí: Pět rad jak ji zvládnout bez chyb

Úprava obočí: Pět rad jak ji zvládnout bez chyb

Obočí by podle dnešních trendů mělo vypadat co nejpřirozeněji. Neznamená to ovšem, že se o něj přestaneme starat. Naopak si o to víc musíme dát záležet, aby úprava obočí byla dokonalá. Jaké největší chyby ženy dělají a jak správně postupovat?

1. S pinzetou opatrně

Zdá se to jednoduché, ale vytrhávání obočí pinzetou opravdu může působit potíže. Abychom se vyhnuly zarůstávání chloupků, či dokonce jejich nevratnému poničení, musíme dodržovat pár základních pravidel.

Zaprvé chloupky vždy vytrháváme po směru růstu, jinak hrozí, že je zatrhneme a poničíme kořínky. Stejně tak musíme chloupek pinzetou uchopit až u kořene, nebo se může přetrhnout. Obočí si vždy vytrháváme jen na straně od víčka. Končit by mělo na linii kořene nosu a koutku oka. Je chybou, pokud je mezera mezi obočím příliš velká nebo je na konci obočí příliš krátké. 

Bohužel některé ženy mají tu zkušenost, že si neprofesionálním vytrháváním poničily chloupky natolik, že jim přestaly dorůstat. Obnovit znovu růst obočí může trvat i několik měsíců. Kdo nechce čekat, má na výběr permanentní make-up, které nám vmžiku navrátí perfektní obočí bez nutnosti dalších úprav. 

2. Barva obočí nesedí

Odhadnout barvu obočí bývá oříšek. Mnoho žen dělá tu chybu, že si obočí maluje příliš tmavé. Nicméně éra černého obočí, na kterém má každý poznat, že není přirozené, už minula. I když má být odstín obočí tmavší než naše vlasy, nesmí se to přehánět.

Obecnou radou je zvolit barvu tmavší o dva odstíny. Především světlovlásky a zrzky si musejí dát pozor, aby nesáhly po příliš výrazné barvě, která bude jako pěst na oko. Tmavovlásky to mají jednodušší, protože se jim přirozený odstín bude ladit lépe.

3. Domácí úprava se vším všudy

Upravit obočí doma před zrcadlem zabere jen pár minut, ale nemůžeme to odbýt. Nejdřív obočí dokreslíme tužkou, pak můžeme nanést stíny. U kořene nosu obočí nebarvíme, pokud nám tam chloupky vyloženě nechybí.

Nesmíme ani zapomenout na vyčesání kartáčkem a konečně zafixování obočí. Bez něj celá úprava přijde za chvíli vniveč a obočí nám nevydrží ani do večera. 

Pokud toužíme po dlouhotrvajícím efektu, můžeme buď chodit pravidelně ke kosmetičce na barvení, nebo rovnou podstoupit permanentní make-up, díky kterému budeme mít vystaráno na roky dopředu.

4. Obočí potřebuje výživu

S přibývajícími roky na sobě můžeme pozorovat, že tělo už není tak šťavnaté jako dřív. Musíme proto dávat větší pozornost na jeho vyživování. Vlasy a obočí bývají na předních příčkách zájmu, protože jsou nejviditelnější a také nejvíc trpí na hormonální změny. 

Výživa obočí je dvojí. Zaprvé mu dodáváme potřebné vitamíny a minerály zevnitř, tedy vhodnou stravou. Zadruhé ho vyživujeme různými séry nebo oleji. Nejlepší je ricinový olej, ale dobře poslouží i kokosový nebo kvalitní olivový olej.

5. Tvar obočí volíme podle tvaru obličeje

Ačkoliv modelky se nás často snaží přesvědčit, že ideálním obočím je to rovné, husté a tmavé, není tomu tak. Jak už jsme řekly, cílem je dosáhnout přirozenosti. Proto se musíme řídit podle toho, co nám nadělila příroda, a to jen upravit k dokonalosti.

Sice se po zkušenosti z 90. let tvrdí, že tenké obočí zásadně na obličej nepatří, ale pokud nám tak roste odjakživa, pak ho naopak můžeme nosit s hrdostí. S hustým obočím bychom totiž naopak vypadaly směsně. Tvar obočí z největší míry ovlivňuje náš obličej. Kulatý, hranatý nebo oválný obličej vyžaduje jinou úpravu obočí.   

Umíte si doma upravovat obočí, nebo to necháváte profesionálům? Lákal by vás permanentní make-up, nebo obočí zas tolik neřešíte?