Používáte na denní bázi k pití či vaření kohoutkovou vodu? Díky pití kohoutkové vody ušetříte, a navíc nezatěžujete planetu ještě větším množstvím plastových obalů. Velmi často ale voda z kohoutku nechutná příliš dobře. Jak ji tedy upravit tak, abyste se zbavili chlóru, železité příchuti, zakalení, tvrdosti, nebo různých nebezpečných látek?
Kohoutková voda je samozřejmě pravidelně kontrolována vodárnami tak, aby neobsahovala zdraví škodlivé látky. Limity obsahu škodlivých látek jsou přísné, ale přesto se v kohoutkové vodě vyskytují zbytky různých chemikálií, které z dlouhodobého hlediska mohou mít negativní vliv na vaše zdraví. Nehledě na to, že přefiltrovaná voda zbavená nežádoucích látek chutná o poznání lépe. Velmi patrný rozdíl poznáte už při pití obyčejného čaje či kávy.
Převařená voda
Naše babičky žádné filtry ani filtrační konvice neměly a pitnou vodu získávaly jednoduše převařením. Převařením samozřejmě zničíte spoustu bakterií, ale například zbytky léků a dusičnany ve vodě zůstávají.
Vodovodní filtry
Vodovodní-filtr zbaví kohoutkovou vodu široké škály nežádoucích látek, jako jsou například stopy organických sloučenin chloru, stopy chemikálií používané v zemědělství, saponáty, ropné látky a další. Velkou výhodou vodovodních filtrů je také fakt, že mohou být umístěny do kuchyňské linky, a tak nikde nepřekáží. Navíc údržba vodovodních filtrů je velmi snadná.
Filtrační konvice
Velmi vhodnou alternativou, která je v dnešní době využívána jak v domácnostech, tak na chatách, chalupách, či v kancelářích, je filtrační konvice. I ta si dokáže poradit s nemalým množstvím cizorodých látek.
Přístroje pro zdraví
Vodovodní filtry , filtrační konvice, smoothie makery a další přístroje, které vám pomohou k přípravě zdravých pokrmů a nápojů, najdete v internetovém obchodě Přístroje pro zdraví.