Vybíráte povlečení pod stromeček?

Vybíráte povlečení pod stromeček?

Děti a dospívající měkké dárky nesnáší. V pozdějším věku však většina lidí upřednostňuje spíš praktické dárky, které mají využití, a mezi ty patří právě i měkké balíčky. Nemusí přitom vždycky jít jenom o oblečení.

Co třeba darovat ložní povlečení? Určitě potěší maminku, sestru či kamarádku. Musíte se jen trefit do jejich vkusu a nepoplést velikost. Z toho logicky plyne, že nejlépe se ložní prádlo nakupuje rodinným příslušníkům a jiným blízkým osobám.

Mezi barvami teď frčí černá a bílá

Abyste se trefili do vkusu, je nejdůležitější vybrat správnou barvu. Momentálně jsou v kurzu především černobílé dezény, to ovšem neznamená, že se musíte nutně omezit jen na tyhle barvy. Naopak mnohým lidem by mohly připadat příliš smutné. Kromě toho jsou na černé a bílé hodně vidět veškeré nečistoty, takže troufnete-li si, volte raději jiné odstíny.

Tip: Barevně inspirovat by vás mohlo zařízení ložnice. Zkuste povlečení sladit se stěnami či nábytkem.

Co se týče vzorů, velká poptávka je po florálních motivech, například proužky a puntíky jsou zlatou klasikou. U mladších lidí či dětí však nejvíc zabodujete veselejším motivem. Dětem pořiďte povlečení s filmovým hrdinou, motivem vesmíru či zvířátek a nadšení je zaručeno.

5168-bavlnene-povleceni-janis-cerna

Především nespleťte velikost

Ještě větší průšvih než nevhodně zvolená barva by byl špatný rozměr. Klasické povlečení má rozměr 140 × 200, ale existují i prodloužená povlečení 140 × 220. Jestli nevíte, raději se ujistěte. A pokud tu možnost nemáte, neriskujte a vymyslete jiný dárek.

Kupujte kvalitu

Jelikož se bude jednat o dárek, určitě neriskujte nákup u podezřelých prodejců. Nekvalitní levné povlečení žmolkuje a brzy se roztrhá. To však neznamená, že musíte kupovat to nejdražší, co seženete. Kvalitní ložní povlečení levně seženete v e-shopu RodinneBaleni.cz, kde prodávají bavlněné, krepové, flanelové a další varianty. Volba je jen na vás. Co budete svým blízkým nadělovat?