Zažijte na silvestra něco neobvyklého

Zažijte na silvestra něco neobvyklého

Rok se už pomalu nachyluje ke svému konci, a tak je příhodné, udělat si program na oslavu příchodu nového roku. Přivítejte rok 2017 a užijte si kouzlo silvestrovské noci netradičním způsobem. Inspirovat se můžete v následujících tipech.

Horský vzduch a sníh

Ač se může zdát pobyt na horách silvestrovskou klasikou, ne každému z nás se již poštěstilo si této atmosféry užít. Místní dlouhodobé předpovědi počasí slibují sice vánoce bez sněhu, ale samotný konec roku má být již podstatně chladnější a snad i zasněžený. Chcete-li mít větší jistotu sněhové peřiny pod okny, vyrazte raději do vyšších nadmořských výšek, než jaké nabízejí české hory. S rezervací horské chaty však neváhejte dlouho! Na týden po vánočním víkendu už zbývá pouze pár volných míst a spoléhat na uvolnění rezervací, se v tomto případě opravdu nevyplácí.

ukrajina-zima

Adrenalin a putování mezi skalními masivy

Silvestr na horách jste zažili již několikrát, ale putování za sněhem vás pořád láká? Vyzkoušejte něco méně obvyklého. Prohlédněte si nabídku outdoorových cestovních kanceláří. Nemusíte být kovaný horolezec ani rodilý cestovatel, stačí pouze chuť poznávat nová místa a sportovní duch. Putování do netradičních turistických destinací vás jistě okouzlí. Mezi jedinečné nabídky cestovních kanceláří patří poznávání tradic a zasněžených plání i vrcholů na sněžnicích, či skialpech na Zakarpatské Ukrajině, v Černé Hoře, nebo mezi zapadlými českými vesničkami rumunského Banátu. Bujaré silvestrovské oslavy plné místních zvyků, budou dokonalou odměnou po celodenních túrách.

Neobvyklá párty

Silvestrovská noc jako z filmu si žádá pořádně divokou oslavu. Nezapomenutelnou bazénovou párty zažijete ve velkých aquaparcích, po celé Evropě. Z těch českých nabízí show ve stylu divoké džungle aquacentrum na jižní Moravě. Pokud se chystáte za hranice, bujaré oslavy se chystají i v bazénech a na plážích těch největších aquacenter v Německu nebo ve slovenských Tatrách. Nestíháte-li vyrazit na výlet a zůstáváte na oslavu ve městě, nemusíte se bát nudného večeru u baru místní diskotéky. Pronajměte si s přáteli tramvaj nebo trolejbus. Párty v ulicích velkoměsta a přitom v soukromí tramvajového vozu nabízí Praha, Brno, Ostrava i Plzeň. Stačí se informovat na dopravním podniku vašeho města.

Romantika a soukromí

Máte na sebe s partnerem přes rok málo času a vánoční svátky trávíte spíše po příbuzných než společně? Oslavte alespoň silvestrovský večer v přítomnosti své drahé polovičky. Pokud se chcete zcela vyhnout okolnímu světu, zarezervujte si apartmán v některém z tzv. zámeckých hotelů. Zámky přestavené na hotelové apartmány, nabízejí ubytování pro pravé romantiky. V rámci silvestrovského balíčku si navíc často dopřejete i kvalitní vícechodovou večeři, wellness či láhev šampaňského. Zda si večer užijete v zámecké restauraci, nebo v soukromí svého pokoje s postelí s nebesy už bude pouze na vás.

Doma je doma

A nakonec jsou mezi námi i tací, kteří přeci jen rádi stráví přelom roku v teple rodinného kruhu. Obzvláště pokud se s rodinou, či známými nesetkáváte tak často jak byste si přáli, neomezujte se na pouhé zaslání novoroční smsky. Uspořádejte rodinou oslavu. Pořiďte si do zásoby oblíbené pití i pochoutky a připravte silvestrovské menu přesně podle své chuti. Zároveň se ale nebojte experimentovat! Připravte si pikantní čokoládovou fontánu. Optimální konzistenci docílíte s mléčnou čokoládou Carla speciálně určenou pro čokoládové fontány, do které přisypete trochu chilli. Doporučujeme do ní namáčet slané preclíky a tyčinky. Jakkoliv zvláštně to zní, v kombinaci s takto kvalitní čokoládou je chuť opravdu výborná. O půlnoci si s rodinou i se sousedy užijte pouštění novoročních rachejtlí a osobně si popřejte to nejlepší do nového roku. Upřímné přání a milý úsměv může přinést mnohem více, než čekáte, ne nadarmo se říká: „Jak na Nový rok, tak po celý rok.“.