Velké dilema: Plovoucí podlaha, nebo dlažba?

Velké dilema: Plovoucí podlaha, nebo dlažba?

Pustila jste se do renovace bytu a přemýšlíte nad tím, kam jaký typ podlahy? Pokud se vám líbí plovoučka nebo dlažba, s pokládkou nespěchejte a v prvé řadě zvažte všechna pro a proti. Následující praktické tipy jsme pro vás připravili společně s jihlavskými podlaháři z řemeslnického cechu EKOMPLEX.

Podlaháři Jihlava doporučují „klasické“ řešení. Položíte-li do kuchyně a koupelny dlažbu a do zbylé části bytu plovoucí podlahy, nic nepokazíte. V případě, že si pohráváte s myšlenkou na bydlení s jedním druhem podlahové krytiny, zamyslete se nad nevýhodami a případnými riziky.

spravna-zena.cz_Ekomplex_01

Plovoucí podlahy a tekutiny

Ani vysoce kvalitní plovoucí podlahy nejsou vhodné do míst, kde ohrozí kontakt s tekutinou. Ta se na podlahu nejčastěji dostane v kuchyni, a i když ji většinou okamžitě utřete, v praxi mohou nastat situace, kdy se vám to nepovede. Třeba když se porouchá myčka, vyteče z ní voda a vy budete řešit vytopeného souseda pod vámi. Nakonec vám nezbude, než zvlněnou plovoučku vytrhat a položit novou.

K takovým situacím si nedochází každý den, ale přesto je do kuchyně lepší dlažba. To samé platí také o předsíni. Budete-li se na plovoucí podlaze zouvat, brzy se do spár dostane voda a neštěstí bude na světě. Že se zapomenete či se vám nebude chtít vyzouvat venku, je docela pravděpodobné. Nehledě na to, že agresivní posypová sůl dokáže se dřevem i jinými materiály pořádně zatočit.

V koupelně jsou výhody dlažby zjevné. Voda by se zde na podlahu nedostala jen zázrakem. Pokud však preferujete dřevo a nenecháte se přesvědčit, můžete sáhnout po dřevěné podlaze se speciálním mořením.

spravna-zena.cz_Ekomplex_02

Dlažba má do dokonalosti daleko

V koupelně, kuchyni a předsíni na ni nedáte dopustit, ale v ostatních místnostech vám může vadit studený povrch. Tento nedostatek lze vyřešit instalací podlahového vytápění, ale ani to nezmění fakt, že plovoucí podlahy Jihlava jsou měkčí a příjemně se po nich chodí.