Co funguje proti zavodnění organismu?

Co funguje proti zavodnění organismu?

Máte pocit, že jste celá nateklá? Příčinou může být zavodnění organismu. Příčin může být několik a je dobré vědět, jak s tímto problémem bojovat a poznat příčinu, proč k tomuto problému dochází. Přečtěte si, co vám může pomoci při zavodnění.

Jak to vypadá, když je naše tělo zavodněné?

Můžete si připadat těžce a opravdu máte oteklý pocit. U každého se podle míry závažnosti objevují jiné projevy. Nejčastější bývá zadržování vody v oblasti břicha. Někdy dochází také k rozdílu ve tvářích. V případě, že jsou problémy dlouhodobého charakteru, může se jednat o špatnou dietu, případně nedostatečný příjem tekutin. Vyloučena není ani porucha správného využívání vody metabolismem a při podezření na podobný problém je dobré navštívit lékaře.

Herba odvodnění 60 kapslí Naturvita - foto: GigaLekarna.cz
Herba odvodnění 60 kapslí Naturvita – foto: GigaLekarna.cz

Doplňky stravy pro snadnou pomoc

Když máte pocit, že jste zavodněná, můžete vyzkoušet doplněk stravyHERBA ODVODNĚNÍ je přírodní přípravek obsahující kopřivu pro podporu funkci ledvin, jalovec k lepšímu vylučování vody z těla a břízu opět pro zdraví a správnou funkci ledvin. Jedná se o přípravek pro doplnění stravy o důležité látky, které mohou pomoci organismu s hospodařením s vodou. Výhodou je, že přípravek je možné zakoupit na internetu z pohodlí domova.

Prevence v podobě zdravého životního stylu

Zavodnění často pramení i z nesprávného jídelníčku a nedostatečného pohybu. Příčinou může být i přílišné solení a nedostatečný příjem tekutin nejlépe v podobě čisté vody. Zkuste si sami na sobě na chvíli odlehčit jídelníček a zařadit více tekutin. Třeba v kombinaci s vhodným doplňkem stravy dosáhnete kýženého výsledku.

Ovšem i přesto, že žijete podle zásad zdravého životního stylu, můžete občas pozorovat příznaky zavodnění. Děje se to hlavně v období před menstruačním cyklem, případně ve chvílích, kdy jsme ve stresu. Základem je ideálně odhalení příčiny a snaha o odstranění problému u samého kořene.