Tipy na inspiraci pro dokonalou vánoční výzdobu

Tipy na inspiraci pro dokonalou vánoční výzdobu

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří pestré dekorace na každém kroku. Rozzářené dětské oči, ve kterých se odráží třpyt pestrobarevných dekorací jsou dílem rodičů, kteří dokážou vytvořit krásnou výzdobu. Jak dosáhnout pěkné vánoční výzdoby, na kterou budete pyšní? V tomto článku přinášíme několik tipů, kde získat inspiraci pro vytvoření krásné vánoční atmosféry.

Vánoční výzdoba bytu

Všechno začíná v interiéru. Tam se odehrávají chvíle s rodinou, kdy si užíváme zimní pohodu nebo rozbalujeme dárky. Inspirace na vánoční výzdobu může spočívat ve sledování nejnovějších trendů. Někdo se rád vrací ke starým tradicím a snaží se do moderní blikající výzdoby doplnit i klasické dřevěné ozdoby nebo sušené ovoce. K dekoracím patří i svíčky a atmosféru dotvoří příjemná hudba a vůně stromečku, případně chvojí.

Rennaisance DXB

Vánoční osvětlení zakomponujte chytře

V dnešní době je dominantním prvkem vánoční osvětlení. Jeho instalace je jednoduchá a zvládne si naprosto každý. To však někdy vede k tomu, že vznikají přehnané dekorace. Svítící ozdoby využívejte chytře. Nedávejte je příliš těsně k sobě a myslete na to, jak bude výsledek vypadat v rozsvícené formě. Blikající prvky zařaďte do míst, která chcete zvýraznit a oživit. Pokud vytvoříte jednu souvislou svítící masu může se stát, že se ztratí dekorační efekt a zůstane pouze zářivé místo ve vašem bytě nebo před domem.

Ať na nic nezapomenete

Podívejte se na článek o vánočním osvětlení a pořádně se ujistěte, že máte všechno. Jedině se správnou výbavou a pestrou nabídkou dekorací můžete vytvořit fungující celek, ze kterého budou zraky přecházet. Vánoce jsou tu jednou za rok, tak ať to stojí za to. Při výzdobě zapřemýšlejte i nad ozdobami do okna, případně na keře a stromy před domem. Pokud máte o trochu větší děti, můžete je do celého procesu zapojit. Nakonec budou stejně překvapené, jaký je rozdíl mezi dekorací ve dne a svítící výzdobou večer.