Jak vybrat vánoční stromeček

Jak vybrat vánoční stromeček

Pokud máte raději vůni jehličí, asi chcete na vánoční svátky stromek živý. Čerstvý stromek však opadává, umělý nevoní, a proto někdy vítězí živý stromek v květináči. Může to být jedle, smrk či borovice s pěkným kořenovým balem, aby vám strom vydržel nejen do jara. Než přijde jeho čas, umístěte jej raději do chladnější místnosti, zalévejte jej pravidelně, ale trochu méně. V pokojové teplotě by měl být jen dva týdny, pak by na něj přišlo jaro a začal by rašit. Poté ho umístěte zpět do chladu a na jaře jej můžete dát na balkon či zahradu. Provoněná atmosféra živým stromkem má své osobité kouzlo. Kupujte u ověřených prodejců, na známých místech, kteří vám zkušeně poradí. Jedle vydrží nejdéle, ale je také nejdražší, borovice vydrží dostatečně dlouho, je ale řidší, smrček je klasikou, ale dříve opadává. Nikdy si nekupujte stromeček již zabalený, chtějte jej vždy vidět a dobře si jej prohlédněte ze všech stran. Jeho jehličí by mělo být zelené a větvičky nepolámané. Na každý stromek budete pak potřebovat krásné vánoční osvětlení a vánoční ozdoby.

Praktický a skladný, umělý vánoční stromeček

Dobrou volbou je i nabídka soukromých majitelů vánočních plantáží, kde si můžete svůj stromeček sami vybrat a uřezat. Nejlepší volbou pro majitele malých bytů, mnoha domácích mazlíčků či malých dětí je často umělý vánoční stromek. Můžete si vybrat velikost malou, pokud máte problém s místem. Umělý strom je mnohem lehčí, můžete jej tak umísti i na komodu. Jsou i stromky čtvrtinové, určené do rohu místnosti. Díky velikosti klidně od 10 cm, můžete vyzdobit i svůj pracovní stůl. K tomu si pořiďte vánoční osvětlení a dekorace. Pokud chcete něco netradičního, najdete i provedení vánočních stromků v různých barvách, klidně se zabudovaným osvětlením. Takový stromek vám neopadává, vysavač denně vytahovat nemusíte, a pokud neholdujete ani zdobení, můžete jej celý nazdobený zakrýt igelitem a zavřít do skříně nebo na půdu, kde na vás celý rok počká.

Ozdobte si svůj byt i dům

Každý vánoční stromeček si zaslouží také krásné ozdobení, proto nezapomeňte na vánoční dekorace a osvětlení. Do vánočního hávu plného pěkných světel můžete obléct i celý svůj dům, okna, střechu, balkón, plot nebo terasu. Z široké nabídky ozdob, LED řetězů a světelných kabelů si určitě vyberete. Vánočního osvětlení, vánoční výzdoba inspirace a mnoho nových nápadů, to vše k vánočním svátkům prostě patří. Různobarevné i bílé diody, jemně světélkující minižárovky, svítící hvězdy nebo světelné rampouchy rozzáří vaše domovy i oči vašich dětí. Světelné kabely i řetězy si můžete vybrat v různých délkách, podle toho, zda jde o dekoraci na vánoční stromeček, několikametrové řetězy se zase hodí na střechy, pergoly i rozlehlé zahrady a na celý dům. Vyzkoušejte si novinku, kterou je velmi flexibilní a rozšiřitelný systém vánočního osvětlení DiLED, který se dá propojovat.