Jak přežít zimu v teple a nezruinovat rodinný rozpočet

Jak přežít zimu v teple a nezruinovat rodinný rozpočet

Úspora energií v zimním období trápí každého majitele starších bytů a rodinných domů. Ačkoli se může zdát, že ušetřit prostředky vynaložené na spotřebu elektřiny v zimě je téměř nemožné, opak je pravdou. Každý má možnost snížit své náklady, pokud je ochoten následovat jednoduchá pravidla a nechat si poradit od profesionála. Následující článek vám poradí, jak na to.

EON-Radce2-600x400

Služby online poradce

Myslíte si, že za každou radu je nutné zaplatit? Dnes už ne. Existují speciální online služby, které naopak pomohou ulevit vaší peněžence. Energetičtí poradci společnost E.ON vám ochotně zodpoví veškeré dotazy týkající se úspory energií. Nezáleží na tom, zda potřebujete ušetřit na topení, nebo máte problémy se spotřebou vody. Energetický poradce pomůže vyřešit vaše problémy. Je možné obrátit se na ně také s otázkami, jež se týkají rekonstrukce a dotace na bydlení. Online poradenské služby se těší velké oblibě, tak proč byste jich nemohli využít právě vy. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a počkat na odpověď. Využít můžete také osobní konzultace s energetickými poradci v Brně a Českých Budějovicích. Pokud to máte daleko, můžete je kontaktovat také emailem: poradce@eon.cz nebo telefonicky: 800 773 443.

light-2571920_1920

Zjistěte, odkud vám unikají peníze

Jestliže vás trápí příliš vysoké náklady za spotřebu elektřiny, zkuste se zamyslet nad tím, kde děláte chybu. Úspory elektřiny dosáhnete, když se vyhnete přehnanému vytápění bytu. Každý chce mít doma příjemné teplo, zejména pokud venku mrzne. Je však nutné přetápět místnosti, když si stačí obléci teplé ponožky? Neznamená to, že se budete doma klepat zimou. Nakonec i pro vaše zdraví je lepší vyhýbat se teplotnímu šoku, který nastává při vstupu z mrazivého počasí do vyhřátého domova. Stejně tak si dejte pozor na zbytečnou spotřebu teplé vody. Rozhodně uděláte lépe, jestliže si, hlavně v zimních měsících, odpustíte koupel ve vaně, a místo toho si dáte sprchu. Úspora vody je důležitá nejen pro vás, ale také pro životní prostředí, a právě využitím sprchy ušetříte až dvě třetiny její spotřeby.