Tip na výlet: Hrad Bouzov

Tip na výlet: Hrad Bouzov

Hrad Bouzov, jehož prapůvodní název byl Búzov, se tyčí ve stejnojmenné vesnici Bouzov, jihozápadně od města Loštice, v oblasti středozápadní Moravy.

Hrad Bouzov ve vás bude budit dojem, že se jedná o velice zachovalý středověký hradní komplex. Nenechte se ale oklamat svými smysly, neboť tomu tak není! Hrad Bouzov dostal podobu pozdně středověkého, gotického sídla po romantické přestavbě z přelomu 19. a 20. století a je tak jedním z nejmladších hradů, které naleznete v České republice. Původní hrad byl ale založen na přelomu 13. a 14. stol.

hrad-bouzov-interier
Hrad je postaven uprostřed listnatého lesa, a to tak, že jeho nevídanou krásu můžete pozorovat již z dálky a stává se tak úžasnou dominantou tohoto kraje. Hrad Bouzov můžeme označit také jako pohádkoví, neboť byl hojně vyhledáván filmaři. Na Bouzově byli natočeny pohádky jako Pyšná princezna, O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Princezna Fantagiro či pokračování pohádky Arabela.

V nedalekém okolí Bouzova se také nacházejí Javořické jeskyně, jejichž prohlídku si také ,nenechte ujít.

Hradní komplex se nachází v úžasné přírodě, která vám nabízí možnost nezapomenutelných, romantických procházek v podhradí, kde se určitě budete cítit jako v pohádce.