Už nakupujete na Vánoce?

Už nakupujete na Vánoce?

Dárky svým blízkým dáváme v mnoha situacích: k narozeninám, svátku, významnému výročí či k Vánocům. Na světě je však málo těch, kteří by byli plni nápadů a vždy věděli, čím koho obdarovat. Daleko více lidí váhá a v prosinci narychlo koupí to, co je k dispozici. Začněte letos jinak.

Svým vánočním dárkem se určitě budete snažit vyjádřit druhému člověku, že ho máte ráda. Proto se nejdříve snažte zamyslet, co má daný člověk rád a co by ho potěšilo. Není to snadné, ale vánoční dárky, které mají nějakou myšlenku, jsou nejlepší. Většinou je však dobré tuto myšlenku nějak zmínit, odůvodnit, proč jste zvolila zrovna tohle. Obdarovaný to totiž nemusí pochopit.

Jeden hlavní dárek a menší k tomu

Daleko lepší než nakupovat desítky hloupostí je zvolit jeden hlavní dražší dárek. Ušetříte si tím i starosti, nebudete toho muset vymýšlet tolik. Na druhou stranu je většinou dobré přidat ještě nějakou maličkost jako bonus. Záleží však na tom, jaké máte s obdarovaným vztahy a jak drahé dárky si budete dávat. To je sice ošemetná otázka, ale opravdu je lepší se na tom dohodnout, aby se pak jedna strana nemusela cítit trapně.

A co například antistresové omalovánky?
A co například antistresové omalovánky?

Dárky pro ženy nejsou problém

Správné vánoční dárky pro ženy vám snad radit nemusíme. Své kamarádky, mámu i babičku znáte jistě dost dobře a kromě toho sama víte, po čem ženy touží. Dekorativní kosmetice se raději vyhněte, jestliže si nejste jistá preferovanou značkou, nicméně s tělovým mlékem, peelingem a podobnými běžnými potřebami krok vedle neuděláte. Moc hezkým dárkem jsou různé kosmetické balíčky. A kdybyste sháněla originálnější maličkost, poohlédněte se v e-shopu Darkoviny.cz. Mají tam třeba antistresové omalovánky, omlazující hodiny nebo dotykové rukavice na telefon.

Alkoholové Člověče nezlob se
Alkoholové Člověče nezlob se

Výběr dárků pro muže je složitější

Tady je každá rada drahá, jenže nejlépe si poradíte sama, když se zamyslíte nad tím, jaký dotyčný muž je a co ho baví. Některý by skákal radostí z kvadrokoptéry, s níž by si mohl hrát, jiného potěšíte spíš sadou nářadí do dílny. Pánové obvykle umí ocenit praktické vánoční dárky pro muže. A ještě jeden zaručený tip pro vás máme. Muži zbožňují všechny legrácky, takže chladícím půllitrem, USB flash diskem ve tvaru formule či budíkem s terčem zajisté zabodujete. Nebo můžete nakupovat takticky a koupit společenskou hru. Myslím, že s alkoholovým Člověče nezlob se jistě neuděláte chybu.

Především si vezměte k srdci radu, že je dobré začít nakupovat s předstihem. Ať to nedopadne jako loni a předloni a … Však vy víte.