Ostrov Rhodos – Řecko

Ostrov Rhodos - Řecko

Řecký ostrov Rhodos leží mezi Krétou a Egejským mořem. Rhodos je největší z ostrovů Dodecanese (souostroví asi 12 ostrovů). Přezdívá se mu slunečný ostrov nebo ostrov světla. Díky svému subtropickému podnebí a více než 3,000 hodin slunečního svitu ročně, vám takřka jistě zaručí krásné opálení z dovolené. Rhodos je jedním z nejoblíbenějších prázdninových ostrovů Řecka.Dokonce i sami Řekové bydlící na pevnině na něj jezdí na dovolenou.

Rhodos dnes návštěvníkům nabízí  nepřeberné množství činností jak trávit svůj volný čas na ostrově. Můžete si vyjet na horském kole a poznávat krásu krajiny okolo, věnovat se vodním sportům, vyrazit na jeden z mnoha poznávacích zájezdů po okolí a podobně. Přírodní krásy ostrova, památky, které za sebou mají dlouhou a často bouřlivou historii, upřímná řecká pohostinost a vynikající turistická infrastruktura zahrnující nejmodernější hotely, to vše čeká, aby uchvátilo každého turistu, který na tento ostrov vkročí.

Moderní město Rhodos je jedním z největších na řeckých ostrovech a má asi šedesát tisíc stálých obyvatel. Jedná se o finanční a  kulturní centrum jihovýchodní části Egejského moře, a úspěšně kombinuje živou současnost s bohatou historickou minulostí. Existuje mnoho důvodů, proč je rhodos jedním z nejoblíbenějších letovisek ve Středomoří: přirozené prostředí (křišťálově čisté moře, mnoho parků a rekreačních zařízení), jasné slunce a vřelá pohostinnost samotných ostrovanů.

Město má vynikající  turistickou infrastrukturu a nabízí širokou škálu zábavy (noční život, sportovní, kulturní akce a výlety na sousední ostrovy jako jsou Kos, Patmos, Karpathos, Kalymnos a Leros).Návštěvníci mají možnost dozvědět se něco o pohnuté historii města, návštívit muzea nebo si prohlédnout pamětihodnosti.

O ostrově Kos si můžete přečíst v tomto článku, pokud vás zajímá ostrov Kréta, přečtěte si o něm zde.

Comments are closed.