Na ples volte empírové šaty nebo se inspirujte osmdesátými lety

Na ples volte empírové šaty nebo se inspirujte osmdesátými lety

Jaké šaty na ples si letos obléknout? Módní návrháři mají v oblibě tři módní styly. Večerní šaty by měly být zejména ve znamení ženskosti. Velký vliv na návrhy krásných rób mají empír, glamour a 70 až 80 léta minulého století. Právě modely, které se inspirují touto dobou a styly, se objevují pravidelně na světových přehlídkových molech.

Empír

V době, kdy u vlády byl Napoleon a jeho Josefína, se nosily večerní noblesně dlouhé šaty s hlubokými výstřihy, linie pasu byla vytažená až pod prsa. Sukně se nosily splývavé, dlouhé a v měkkých záhybech.

Glamour

Na společenských róbách se tento styl projevuje už dlouhá léta. Štíhlá linie nechává dokonale vyniknout křivky ženského těla, rafinované živůtky doplňuje buď úzká sukně s vysokým svůdným rozparkem nebo je od kolen či boků rafinovaně rozšířená. Jedná se o velmi elegantní kousek

70. a 80. léta

Ti odvážnější mohou klidně vytáhnout i oblečení ve stylu rockových hvězd z tohoto období. Supersexy střihy přitahují pozornost dodnes. Doplňují je výstřední metalické materiály (lurex, lamé, flitry). Tvary vršku šatů často připomínají střihy plavek a jsou charakteristické zavazováním za krkem, zavinováním a zajímavými detaily.

I muž by měl být sladěný

Pro muže platí poměrně jednoduché pravidlo. Měl by být ustrojen vždy tak, aby ladil k oblečení ženy. Cílem je vytvořit skvěle ladící pár. Smoking či tmavý oblek lze doplnit vhodnou kravatou či motýlkem a velmi elegantně vypadá i šerpa či vesta v barvě večerních šatů ženy, která jde s mužem na společenskou událost.

Ať už zvolíte empírový styl, glamour nebo osmdesátky, důležité je, abyste se cítila dobře a ples si náležitě užila. K tomu je zapotřebí mít kde vybírat. Zkusit můžete své oblíbené obchody, kam ráda chodíte nebo si doma zapnout počítač a najít si butik Radost, kde je plesových šatů výběr více než veliký.