Jak pomáhá zázračná kustovnice čínská neboli goji?

Jak pomáhá zázračná kustovnice čínská neboli goji?

Kustovnice čínská je velmi oblíbená v čínské medicíně. Je to velmi silný a účinný antioxidant. Pomáhá předcházet předčasnému stárnutí a podporuje vitalitu člověka. Dále posiluje imunitní systém a pomáhá snižovat krevní tlak. I každý dobrý výživový poradce vám její zařazení do stravy určitě doporučí.

Obsahuje mnoho prospěšných látek, hlavně vitamín C, B1 a B2, beta-karoten, železo, zinek a selen.

Skvělá na imunitu a proti rakovině

Kustovnice pomáhá proti zánětlivým onemocněním, virózám, bakteriím a plísním. Je skvělá na podporu imunity. Extrakt z kustovnice dokáže zpomalit šíření rakoviny, zvyšuje účinnost její léčby a proti této nemoci působí preventivně.

Prodlužuje život

Často se těmto bobulím říká ovoce dlouhověkosti. Vysoký obsah antioxidantů představuje vynikající ochranu před volnými radikály. Goji zlepšuje strukturu pokožky, pleť se dobře prokrví a zrůžoví. Velmi vhodná je i pro osoby s lupénkou nebo s jiným druhém kožního onemocnění. Kustovnice podporuje také centrální nervový systém a mozek.

Vhodná na hubnutí

Kustovnice čínská je ideální i na hubnutí a snahu shodit nadbytečné kilogramy. Podporuje totiž očistu organismu a zbaví ho škodlivých látek. Má nízký glykemický index, což zpomaluje příjem a využití cukrů. Díky tomu nebudete mít tak často hlad. Dodá vám i vitalitu, což můžete využít při cvičení. Goji je na hubnutí ideální.

Působí proti mnoha problémům

Goji obsahuje betain, který podporuje regeneraci jaterních buněk a pomáhá proti jejich ztučnění. Také ho játra využívají k tvorbě cholinu. Lidé s vysokým krevním tlakem se taktéž mohou spolehnout na účinky této zázračné rostliny, protože působí proti zužování tepen a snižuje krevní tlak. Zároveň snižuje hodnoty krevního tuku. Díky vysokému obsahu železa v plodech se zvyšuje krvetvorba.

Goji působí i jako prevence zeleného zákalu. Plody obsahují velké množství zeaxantinu a luteinu. Jsou to živiny, které zrak potřebuje pro svou funkci. Fungují i proti zelenému zákalu. V Číně se již dlouhá léta používají bobule proti slabozrakosti.

A něco navíc, pravidelná konzumace bobulí Goji má zvyšovat hladinu mužských hormonů, které podporují libido a sexuální náruživost.

Goji je skutečně zázračná rostlina. Určitě ji zařaďte do svého jídelníčku. Konzumovat ji můžete v podstatě v čemkoli, klidně i do tolik oblíbených smoothie koktejlů.