Letos změňte směr a jeďte na dovolenou do Skandinávie!

Letos změňte směr a jeďte na dovolenou do Skandinávie!

Přemýšlíte nad letošní dovolenou? Už vás omrzely středomořské hotelové resorty s all inklusive a neutuchajícím animačním programem? Změňte směr. Vyrazte s rodinou autem a trajektem do Skandinávie. Najměte si člun, ulovte si k večeři rybu, zažijte turistiku v překrásné přírodě, divokých horách nebo lenošte u průzračných jezer. Dánsko, Švédsko, Norsko nebo Finsko nabízí nepřeberně možností, jak strávit skvělou dovolenou.

Do Dánska, Švédska, Norska nebo Finska trajektem

Při plánování cesty na sever si nezapomeňte zajistit lístek na trajekt. Například trajektem se do Švédska dostanete dokonce z několika zemí a záleží jen na vás, jakou trasu zvolíte. Doba jízdy může být 20 minut např. z dánského Helsingøru, ale i 14 hodin při cestě z německého Kielu do Göteborgu, přičemž v tomto případě je nutné zakoupit i kajutu, protože se jedná o noční spoj. Důležitý není jen výběr trasy, ale i termínu. Čím dříve si lístek na trajekt zajistíte, tím bude cena výhodnější.

spravna-zena_cz_etrajekty_cz_01

Ulovte si svou rybu k večeři

Skandinávie je pro rybáře ráj. Řeky i jezera s průzračnou vodou lákají rybáře z celého světa. V případě, že máte zájem o konkrétní oblast rybolovu, nezapomeňte si vyřídit povolenku. Ve Švédsku jsou povolenky vždy pro daný revír a je možné si zajistit jednodenní, třídenní, týdenní nebo celoroční. Naopak bez povolenky můžete lovit na konkrétních jezerech, jako jsou Hjälmaren, Vänern nebo Vättern, na západním pobřeží Baltu nebo na jihovýchodním pobřeží Švédska.

spravna-zena_cz_etrajekty_cz_02

Turistika v překrásné a divoké přírodě

Kromě rybolovu je Skandinávie zaslíbená i turistům. Trasy různé obtížnosti jsou vhodné pro každého. Kdo nechce kvůli vyšší obtížnosti do hor, může využít turistických tras okolo jezer nebo v tajze, příp. se podívat na fjordy nebo místní vodopády v národních parcích. Jistě se při toulkách severskou přírodou setkáte nejen se stády sobů a losů. Narazíte i na místní domorodce, od kterých si můžete koupit suvenýry, jako jsou sámské nože nebo sobí produkty, hlavně se však od nich můžete dozvědět více o životě u polárního kruhu.