3 nápady a inspirace do zahrady

3 nápady a inspirace do zahrady

Jaro na sebe nenechalo dlouho čekat. Sluníčko začíná pálit a k životu se začínají probouzet i zahrady. Ze zimního spánku by měli být dávno probuzení i zahradníci a zahradnice. Seznam povinností, jimž by v březnu měli dostát, není zrovna krátký. Naštěstí existují pomocníci, kteří jim alespoň některou práci ušetří. 
Staré pořekadlo sice říká, že březen, za kamna vlezem, což se ale rozhodně nedá říci o majitelích zahrad. Ti by zpoza kamen naopak měli vylézt. Březen už přeje výsevům, přesazování, množení i pracím ve skleníku. Čistíme trvalkové záhony i jarní cibuloviny. Provádíme vertikutaci, řez ovocných stromů, růží, podzimních trvalek a vysazujeme ovocné i okrasné dřeviny. A ty samozřejmě pravidelně a důkladně zaléváme. Jinak bychom o ně mohli i přijít.

Automatické zavlažování usnadní práci

Pravidelná a důkladná závlaha obzvláště čerstvě vysazených rostlin je nesmírně důležitá. A protože dešťových srážek ubývá, musíme se o ni postarat sami. Zalévání menších záhonků zvládnete s klasickou konví. Se závlahou větších záhonů, okrasných i ovocných dřevin, ale třeba i čerstvě vysazeného trávníku vám pak pomůže chytrý závlahový systém. Ten se postará nejenom o správnou dávku vody, jenž se má vašim rostlinkám dostávat, ale i správné načasování. I to je totiž při závlaze nesmírně důležité.

Lehátka na zahradu

A po práci je čas na zasloužený odpočinek. Zahradu jste si zcela jistě nepořizovali jen kvůli tomu, abyste na ní dřeli. Zahrada totiž primárně slouží odpočinku. Pořiďte si proto houpací síť, nebo pohodlné zahradní lehátko a tu a tam na něm místo práce jen krásně lenošte, ať již s knížkou, nebo sklenkou vína v ruce. Ono takové lenošení na čerstvém vzduchu vydá víc než týdenní pobyt v lázních.

Okrasné kameny a sochy do zahrady

Co takhle tu vaši zahradu nějak vylepšit? I ty sebekrásnější rostliny a okrasné dřeviny totiž mohou ještě lépe vyniknout. Skvělou službu v tomto ohledu prokazují různé prvky zahradní architektury, jako jsou okrasné kameny a zahradní sochy. Pokud k nim navíc instalujete adekvátní zahradní osvětlení, stanete se majiteli zahrady doslova jako ze žurnálu.