Kupujeme moderní lednici

Kupujeme moderní lednici

Rozbila se vám stará lednička a potřebujete novou? Nebo jen toužíte po výměně? Dejte přednost moderním produktům, které šetří energie, čas a představují komfortní spotřebič do domácnosti.

Výběr nejlepší ledničky

U nákupu lednice se držte především dvou kritérií. Samozřejmě záleží na vašich požadavcích na výrobek samotný, orientujte se ovšem i počtem lidí v domácnosti, potažmo velikostí obydlí. Žijete-li sami v garsonce, zbytečně si zaberete místo velkou lednicí. Zásoby jídla si do ní stejně udělat nemůžete, protože by se s ohledem na trvanlivost zkazily. Pokud je vaše rodina větší, bydlíte v domě a často pořádáte sešlosti pro hosty, bude se hodit například americká lednice. Prostorná, dvoukřídlá.

Kombinované ledničky, nebo lednice s mrazákem?

Zdá se, že jde o jeden a ten samý spotřebič, ale není tomu tak. Můžete zakoupit samotné chladící zařízení, jestli se ovšem stane, že sem tam potřebujete něco zamrazit, doporučujeme ledničku s alespoň mrazící přihrádkou, kam uskladníte to nejnutnější. Zmrazujete-li ovoce, houby nebo připravujete jídlo do zásoby, zakupte si kombinovanou ledničku s mrazákem. Velký výběr má například značka Bosch (https://www.expert.cz/lednicky/bosch/), jež nabízí více typů těchto spotřebičů. Jejich specifikaci si můžete prohlédnout na originální stránce výrobce: https://www.bosch-home.com/cz/produkty/chlazeni-mrazeni.

Moderní americké ledničky

Tento typ lednic si taktéž můžete mylně zařadit do sekce kombinovaných ledniček. Americké ledničky představují ještě velkorysejší a prostornější spotřebič. Jejich dvoukřídlé otevírání vám umožní dostat se nejen do chladničky, ale i do mrazáku (oproti kombinovanému typu spotřebiče, kdy se dveře chladničky a mrazáku otevírají separátně). V tomto případě si v podstatě vybíráte, jak velký chcete mrazák, mnohé typy mají chladící i mrazící část vedle sebe. Tyto lednice jsou opravdu velmi moderní, některé mají vestavěné výdejníky vody a ledu, lze je ovládat vzdáleně, mají funkce superchlazení či noFrost a milovníci vína ocení i prostor v podobě vinotéky. Výběr je neskutečně velký, a protože se jedná o produkt, který vám bude roky sloužit, vyplatí se do něj investovat.