Jak z dětského pokoje vykouzlit studentský

Jak z dětského pokoje vykouzlit studentský

Máte-li doma nastávajícího školáka, bude zapotřebí upravit jeho pokoj pro nové účely. Má svůj psací stůl a pořádnou židli? A co koberec a stěny, nechtělo by to změnu? Přeměnit dětský pokoj na studentský, to chce začít od podlahy. Koberec s kreslenými hrdiny už bude nejspíš pasé a stejně tak už zřejmě odrostl tapetám s Krtečkem. Bude třeba vašemu školákovi pořídit trochu dospělejší doplňky a dekorace, aby se ve svém pokoji cítil dobře. Nezapomínejte však, že je to především jeho pokoj, a proto by se na jeho zařizování měl především podílet on sám. Dejte mu volnost, aby si koberec a tapetu vybral sám, uvidíte, že si jí pak bude mnohem víc vážit a můžete si být jisti, že se mu bude v pokoji skutečně líbit.

Nechte vaše děti projevit se

Máte-li vybíleno a chcete vašeho syna či dceru nechat vyniknout, nechte je vybrat si do pokoje samolepicí dekorace. Ty snadno nalepí zcela sami, vy budete mít o starost méně a děti se zabaví a budou vám vděčné, že si mohou pokoj vyzdobit podle svého.

Když už nakupujete…

Chcete-li tapety a dekorace objednat přes internet, využijte množstevních slev a dopravy zdarma, vyberte si tapetu i do obývacího pokoje nebo oživte posmutnělou chodbu. K tomuto účelu se skvěle hodí fototapety, které nabízí do obývacího pokoje nespočet různých motivů měst, krajin zvířat nebo různých zátiší. Chodbu zcela jistě prozáří tapeta s dekorem okna či dveří do zahrady, velmi moderní jsou také tapety na podlahu, kde můžete mít kameny přes potok, provazový most přes propast nebo podmořskou hlubinu.

Neváhejte a vybírejte stylové tapety do vaší domácnosti. Při výběru tapety zohledněte také materiál, je totiž mnohem jednodušší tapetovat vliesovými tapetami, které jsou odolnější a vyznačují se delší životností než tapety papírové. Použijte opakující se motiv nebo vsaďte na obrazovou tapetu, nebojte se také kombinací. Je pouze na vás, v jakém prostředí se budete cítit pohodlně, neváhejte si ho s pomocí tapet doma vytvořit.