Proč se vyplatí mít pojištění bydlení a jak vybrat správně?

Proč se vyplatí mít pojištění bydlení a jak vybrat správně?

Když chcete žít spokojenější život, musíte se chránit. Nespraví to ale jen životní pojistka. Je potřeba chránit i vlastní bydlení a tak i vlastní finance. Jen si zkuste spočítat, kolik vás bude stát oprava střechy, kterou poničí vichřice? Budete schopni vše zaplatit ze svého? A co když budou škody ještě větší? Dostalo by to vaši rodinu do obrovských problémů? Zařiďte si řádné pojištění a starosti můžete hodit za hlavu.

Pozor na 3 různé varianty

Pojišťovny nabízí 3 různé druhy pojistek, liší se od sebe rozsahem krytí. Základem je mít pojištění nemovitosti, které se vztahuje na budovu jako takovou. Sjednává se pro byt, rodinný dům i rekreační objekt a kryje škody i na přilehlých stavebních součástech a menších stavbách, jako jsou garáž, žumpa a další. Aby bylo odškodnění vyplaceno, musí být vždy sjednáno na jméno majitele budovy. Často se na to zapomíná třeba při převodu bytu či domu. Co tato chyba může znamenat? Čtěte zde. Chránit samozřejmě můžete i movité věci, které máte doma. K tomu slouží pojištění domácnosti, to se dokonce vztahuje i na domácí zvířata.

spravna-zena.cz_ergo_cz_01

Populární nová varianta

Třetí variantou je pojištění majetku, které volí lidé nejčastěji. Kombinuje totiž obě předchozí pojistky, takže má nejširší rozsah krytí. Jediným jeho problémem bylo, že si ho nemohli zřídit chataři pro ochranu svých objektů. Změnu přinesla ERGO pojišťovna, která vytvořila pojištění Bezpečný domov PLUS. Jedná se o majetkovou pojistku, kterou lze chránit právě i chaty, dokonce i ordinace.

spravna-zena.cz_ergo_cz_02

2 vhodné doplňky

Pojištění bydlení samo o sobě nestačí, je lepší si sjednat ještě doplňky. Abyste nemuseli hradit škody, které způsobíte svým neopatrným chování druhé osobě na zdraví nebo na majetku, zařiďte si pojištění odpovědnosti. Stojí jen několik set korun ročně. Vhodné je také pojištění prodloužené záruky. Díky němu si u zakoupených spotřebičů prodloužíte záruku až o 36 měsíců.