Nábytek do studenstkého pokoje

Nábytek do studenstkého pokoje

Dětský a studentský nábytek je záležitost tzv. věku a růstu našich ratolestí. Některé kusy nábytku dětí školního věku a později studentského se mohou „předávat“ v čase i prostoru. Proto je vhodné využívat výrobci nabízenou variabilitu a dát více „volnosti“ s nimi i později více manipulovat a nevyřazovat jako nepotřebné nebo nevhodné. Jedná se např. o různé skříňky, komody.

Dokonce i pracovní desky např. upevněné na panty je možné rozšířit, jakmile Vaše dítě bude ke svému studiu potřebovat více prostoru. Kombinovat lze nejen prvky, ale i barevnost. Posléze lze upravit vhodnou tapetou, která zvýrazní náladu Vašeho dítka, které prožívá dospívání porůznu, přitom pořád (zatím) ve svém pokojíku.

Jak vybrat dětský nábytek

Co se nabízí k výběru dětského nábytku? Nábytek do dětského pokoje by měl obsahovat např. šatní skříně, kombinované skříně, komody, postele, patrové postele, noční stolky, regály, police, psací stoly nebo také rozkládací pohovky. Dítě roste a tam kde kdysi stála válenda, je nyní třeba změny v podobě např. rozkládacího křesla s úložným prostorem. Studentský nábytek musí být vymyšlen chytře. Šetří poté místo, a dovolí dítěti využít ušetřený prostor např. pro komfortnější již studentskou židli.

Dětský nábytek doplňte o boxy na hračky

Děti v základní škole využijí ještě i nějaký ten box na hračky. Dětský nábytek by měl obsahovat komody nebo variabilní police, které mohou posloužit k umístění například knížek. Pracovní stoly či desky pak vyhovují nárokům na počítač a rozložení různých pomůcek nutných k tomu, aby byly pořád po ruce.

Zvolíme celou sestavu v jedné barvě (holky i kluci mají svůj vkus), využijme geometrie tvarů do prostoru spíše rozměrově většího pokoje. Pohodlí může vytvořit vhodný sedací pytel ve tvaru oblíbené postavičky, nebo malá sedací souprava. Vůbec nevadí, když dítěti dovolíme, aby samo dalo prostor vlastním představám a nápadům.