Jak vybrat správné krmivo pro psa?

Jak vybrat správné krmivo pro psa?

Pro sebe se snažíme vybírat to nejlepší jídlo, ale svému pejskovi pořídíme levné granule s nevhodným obsahem živin. Pokud chceme, aby si náš domácí mazlíček udržel dlouhé zdraví a vitalitu, musíme věnovat péči výběru krmiva. Na co se zaměřit a jak by měla vypadat vyvážená strava pro psa? To se dozvíte v tomto článku.

Váš domácí mazlíček si zaslouží kvalitní krmivo

Pes je od přírody šelma a jeho zažívací trakt je uzpůsoben k trávení masité potravy. Nejvíce energie a důležité stavební látky tedy přijímá hlavně z proteinů. To však není všechno. Vyvážené krmivo pro psy by mělo obsahovat i nezbytné minerální látky a vitamíny. Je to podobné jako u člověka, kdy pro zajištění všech důležitých funkcí a činnosti imunitního systému musíme tělu dodávat správné palivo se všemi složkami.

Vyvážený poměr živin

Problémem některých levných granulí pro psy je fakt, že se z velké části skládají z obilnin. Psí trávicí trakt není schopen dobře se vyrovnat s lepkem a vysokým příjmem sacharidů, což může vést k negativním zdravotním důsledkům. Při nadměrných dávkách krmiva se pak není čemu divit, že jsou psi obézní a mají špatné zdraví. Například krmivo Brit je vyrobeno z kvalitních surovin a poskytne psovi všechno, co potřebuje. Při výběru zohledněte i velikost, stáří psa a jeho fyzickou aktivitu.

Zdravé klouby i v pokročilém věku psa

Ani psům se ve starším věku nevyhýbají problémy s klouby. Nejlepším lékem je v takovém případě prevence. Kloubní výživa Alavis obsahuje všechny důležité složky pro výživu kloubního pouzdra a předchází negativním projevům stárnutí. Hodí se hlavně pro starší pejsky, ale u hodně šlechtěných plemen je jeho užívání na místě i dříve. Správná výživa v kombinaci s doplňováním důležitých minerálních prvků pomáhá ušetřit starosti, ale i finance za případnou léčbu akutních problémů.