Dobrá židle může ulevit od bolestí zad

Dobrá židle může ulevit od bolestí zad

Známé české přísloví praví: Jak si kdo ustele, tak si lehne.” O tom, že nábytek úzce souvisí i s tím, jak se cítíme, nemůže být pochyb. Zamysleme se například nad tím, kolik času během svého života prosedíme. Pro dnešní dobu jsou typické obtíže spojené s pohybovým aparátem. Už i mladí lidé trpí bolestmi zad, případně občasnými i pravidelnými bolestmi hlavy. Odborníci se shodují, že valný vliv na všechny tyto zdravotní potíže má nezdravý způsob života a sedavé zaměstnání. Většina populace při vykonávání své profese sedí u pracovního stolu se strnulým pohledem na obrazovku počítače. Při špatném držení těla dochází k nevhodnému a jednostrannému zatěžování páteře. Potíže v oblasti krku se velmi často projeví právě urputnými a nepříjemnými bolestmi hlavy.

Není židle jako židle

Na co si dát při výběru kancelářské židle pozor? Je důležité, aby jim opěrka zad poskytovala dostatečnou oporu. Vhodné jsou rovněž podpěry rukou. Pro zabránění tzv. kulatým zádům mívají některé typy bederní pás. Podstatná je samozřejmě možnost nastavení výšky i sklonu opěradla. Některá kancelářská křesla dokonce disponují i opěrkou hlavy. Velkým hitem je klekačka, kterou milují hlavně děti a studenti. Toto čalouněné klekátko vyrobené z masivního dřeva je výškově nastavitelné a zajišťuje sezení se stále rovnými zády. Prohlédnout kancelářské židle a vybrat tu vhodnou právě pro nás si můžeme i prostřednictvím internetu a specializovaného e-shopu zabývajícího se prodejem nábytku.

Dokonalé uvolnění a pěkné posezení

Relaxaci a odpočinek pro mnohé z nás znamená lenoška, pohovka nebo křeslo. Naši prarodiče si hověli v ušáku či houpacím křesle. I my si můžeme pořídit pěkné relaxační křeslo doplněné podnožkou pro absolutní uvolnění. Moderní masážní křeslo přinese kýženou úlevu po dlouhém pracovním dni. Na trhu nalezneme vskutku obrovský výběr sedacího nábytku ohledně typů, designu, barev i materiálu. Záleží jen na nás, pro kterou variantu se rozhodneme a do jakého interiéru nové křeslo zasadíme, aby hezky ladilo i s ostatním zařízením – stolkem či sekretářem.