Kvalitní implantáty zajistí úsměv jako z reklamy v každém věku

Kvalitní implantáty zajistí úsměv jako z reklamy v každém věku

Zdravý chrup hraje v lidském životě velkou roli. Většina lidí si to bohužel uvědomí až ve chvíli, kdy o své zuby přijdou a musí se učit žít s umělou náhradou. Snaží se příliš nesmát, jíst je pro ně najednou obtížnější, protože se potrava dostává pod náhradu a vůbec je to celé nepříjemné. Moderní stomatologie vás ovšem dokáže těchto potíží zbavit.

Navzdory moderním technologiím, které dokážou přírodní chrup nahradit velmi věrně, vám každý zubař bude klást na srdce, že je nejdůležitější se o své zuby starat. Pravidelné čištění je nutností, a to i mezizubním kartáčkem a zubní nití. Stejně tak by se neměly vynechávat pravidelné lékařské prohlídky, při nichž lze odhalit mnoho zubních defektů ještě v počátcích. Záchovná stomatologie je oblast, která se zabývá jejich napravením – opravuje tedy kazy, klínové defekty, fraktury apod.

Snímek obrazovky 2017-06-28 v 10.54.01

Jak se moderně léčí obyčejný zubní kaz?

Amalgámové výplně už jsou spíš minulostí. Zamíříte-li do zubní ordinace orientované na moderní technologie, mezi něž patří například pražská ordinace Kvalident, setkáte se s pokročilejšími metodami. Používají se fotokompozitní materiály tuhnoucí vlivem světla, které mají molekulární vazbu k dentinu a sklovině. V případě, kdy je vysoké riziko vzniku dalšího kazu, se využívají skloinomerní cementy trvale uvolňující ionty fluoridu. U pokročilých kazů je někdy nutné endodontické ošetření, tedy výplň kořenových kanálků.

granny-2347552_1920

I zubní implantáty je potřeba čistit

V případě, kdy se zub už nedá zachránit a musí jít ven, přichází na řadu implantologie. Zubní implantaci může podstoupit drtivá většina pacientů. Určitou podmínkou je sice dostatek kosti v daném místě, ale i to lze vyřešit pomocí osteoplastiky. V zubní ordinaci Kvalident nejdříve pomocí 3D tisku zhotoví operační šablonu, díky čemuž je zaručená přesnost zavedení implantátu, neporaní se cévy a nervy. Zákrok, při němž se obnaží kostní tkáň, zhotoví kostní lůžko a vloží implantát, se provádí v lokální anestezii a trvá zhruba 30 minut.

Poměrně novou informací pro většinu pacientů zůstává fakt, že i zubní implantáty je potřeba si pravidelně čistit obyčejným a mezizubním kartáčkem. Po implantaci vše funguje, jako kdybyste měli vlastní chrup.