Vytvořte si odolnou imunitu, na kterou se můžete spolehnout

Vytvořte si odolnou imunitu, na kterou se můžete spolehnout

Imunitní systém můžeme charakterizovat jako souhrn jednotlivých mechanismů, které společnou silou brání náš organismus před útoky škodlivých látek, virů, bakterií, stresu. Aby imunita pracovala co nejlépe, je třeba ji v její činnosti podpořit a vytvořit jí dostatečně silný základ pro to, aby mohla plně vykonávat svoji životně důležitou funkci.

shutterstock_334533224

Co imunitě prospívá?

Jistě vás jako první napadne zdravý životní styl. Pod tímto pojmem se ukrývá správné stravování, dostatečně dlouhý spánek a pravidelné pohybové aktivity. Pokud to vezmeme popořadě, co se týká stravování, měli bychom konzumovat velké množství ovoce a zeleniny bohaté na vitamín C. A nejsou to jenom citrusy, které se vám určitě hned vybavily. Tento vitamín je v o hodně větším poměru zastoupen v poslední době čím dál více prosazovaném rakytníku, dále v rybízu a šípku. V zelenině vedou brambory, brokolice a kysané zelí. Imunitu rovněž podpoří enzymoterapeutický lék Wobenzym.

shutterstock_331056323

Dostatek spánku a žádný stres

Tato kombinace zní velmi ideálně, v běžném životě se málokomu podaří ji dodržet. Každopádně bychom se měli snažit spát alespoň 6-9 hodin. Stres se v mnoha případech ovlivnit nedá. Je dobré si však osvojit takové relaxační techniky, které nám po náročném dni dopřejí tolik potřebný odpočinek a odreagování.

snow-929099_1920

Pohyb tuží tělo

Neznamená to, že musíte své tělo trápit dennodenně v posilovně. Lepší variantou je běh nebo rychlá chůze. A co je důležité, pohybové aktivity byste měli směřovat do venkovního prostředí. Přecpaná tělocvična s nezdravým vzduchem vaší imunitě zrovna neprospěje.

Co obranyschopnosti škodí?

Kouření, nadměrná konzumace alkoholu, přejídání se a nulový pohyb jsou notoricky známé věci. V případě, že vedete takovýto způsob života, tak vás nezachrání ani ty nejlepší doplňky stravy slibující perfektní fungování imunitního systému.

1 komentář

Comments are closed.