Dovolená v Česku

Dovolená v Česku

Dovolenou v Čechách si můžete taky užít. Je lepší jí pojmout více cestovatelsky a aktivněji, než týden relaxu na pláži.

Trocha turistiky

Krkonoše jsou na celodenní vycházky skvělou volbou. Nadýcháte se čerstvého vzduchu, v jedné z boud, kterých je po Krkonoších požehnaně, si dáte borůvkové knedlíky a pokud máte děti- bez lanovky ani ránu. Povozit se lanovkou je totiž pro děti vrchol celého výletu. Jediné, na co si dávejte pozor, je velká proměnlivost počasí, proto je dobré se ráno mrknout na Panoramata, jak je v Krkonoších a nabalit si pláštěnky.

Koupání

Písková jezera jsou pro koupání jako stvořená. Na břehu si můžete s dětmi postavit hrad z písku a voda vás zaujme svou průzračností.

Cestování za kulturou

Jako jedna z nejbohatších oblastí, co se památek týče, je oblast Českého ráje. Doporučujeme si pronajmout chatu klidně na celý týden a navštěvovat nejrůznější památky. Prachovské skály a Hruboskalsko nabízí překrásné procházky v pískovcových skalách, spousta míst byla vybrána pro točení mnoha pohádek a filmů. Zámek Hrubá Skála vás donutí si vzpomenout na pohádku Bajaja, kde se točila závěrečná bitva, Trosky se objevili v pohádce Princ a Večernice, na Sychrově se točila pohádka Nejkrásnější hádanka.

Vinné sklípky

Pokud jste milovníky vína, pro vás je prostě Morava jasná. Načerpáte síly při vycházkách kolem vinic, objednáte si degustaci ve sklípku a uděláte si výlet třeba do historické Olomouce, nebo do Lednice, kde je překrásná zahrada a zámecký palmový skleník.