Dovolená v Thajsku

Dovolená v Thajsku

Do Chorvatska se autobusem už dávno nejezdí. Na řadě je poznávání exotických zemí a zábavnější, než celodenní relax na pláži je opravdové cestování. Vyrazit s letenkou do Thajska a tam už cestovat na vlastní pěst je nezapomenutelné dobrodružství.

Cestování po Thajsku je velmi naučné, co se týče poznání budhistické kultury, Thajsko vám otevírá nepřeberné množství chrámů, kam se můžete podívat. Nezapomeňte si vzít ale aspoň šátek přes ramena a ne úplně krátké šortky, nebo sukně.

Nebojte se cestovat po Thajsku cestovat letadlem, je to nejrychlejší i nejlevnější způsob cestování. Letenky se dají objednat většinou den předem, nebo se dají i zakoupit na místě přímo na letišti. Vnitrostátní lety jsou dost podobné těm mezinárodním letům a letušky jsou snad ty nejkrásnější na světě. Pokud chcete vyrazit na thajské ostrovy, dá se doplout i lodí, ale v porovnání s letadlem je cesta několikanásobně delší a téměř stejně drahé. Na druhou stranu návštěva thajských ostrovů je téměř podmínkou exotického výletu. Vřele doporučujeme návštěvu Ko Phangan, který je na rozdíl od Ko Samui ještě téměř nepolíbený turismem, proto vás nečeká zklamání v podobě špinavých pláží, hlavy na hlavě na plážích a předraženého kokosového shaku.

Pokud nejste alergičtí na mořské plody, za srdce vás vezmou určitě originální Pad Thai nudle, které chutnají na různých místech Thajska skoro stejně. Na další pochoutky natrefíte u stánků na ulicích, kamkoliv vyrazíte. U stánků se nabízí nepřeberné množství dobrot, které je zkrátka potřeba ochutnat všechny.

Jediné, co by vás mohlo překvapit, nebo vás spíš trochu zklamat, je návštěva Bangkoku, který doporučujeme pouze jako přestupní místo za dalším poznáním. Město je přelidněné, plné turistů a špíny. Pokud se budete chtít podívat do vnitrozemí státu, buďte připraveni na to, že tam bílého turistu nikdy neviděli a budou si vás klidně i fotit. Pokud si celí rudí půjdete koupit do lékárny krém na spáleniny, budou se vám děsně smát a děti si na vás ukazovat.

Dovolená v Thajsku rozhodně stojí za to, a pokud vám to zaměstnání dovolí, ideální doba je zhruba na 3 týdny. Dovolená je sice trochu dražší, než polopenze v Řecku, ale za ty zážitky to rozhodně stojí.