Klidná dovolená v Moravském krasu

Klidná dovolená v Moravském krasu

Tip na výlet přijde o prázdninách vždy vhod, pokud tápete kam se v těchto horkých dnech vydat, pak se zkuste skrýt do lesů Moravského krasu. Lesní cestičky lemující okolní rybníky, utajené i odhalené jeskynní systémy, to vše vás tady čeká. Moravský kras patří k nejnavštěvovanějším krasovým oblastem České republiky.

Velkým lákadlem pro turisty jsou zejména jeskyně, které jsou veřejnosti přístupné. Kromě nejznámějších Sloupsko-šošůvských jeskyní, jsou to také jeskyně Kateřinské, Balcarka, Výpustek a jeskyně Punkevní. Na své si zde přijdou také milovníci cykloturistiky, už nějakou dobu totiž funguje singletrail Moravský kras.

Pokud se do Moravského krasu vydáte s dětmi, pak určitě nesmíte vynechat westernové městečko Šiklův mlýn a spoustu času můžete strávit také v Blansku a jeho blízkém okolí. Těsně nad Blanskem se rozkládá chatařská oblast Češkovice, kde najdete hotel Panorama, kde můžete navštívit malý zoo koutek a projít se po senzorickém chodníku pěkně bosou nohou. Sjedete-li do Blanska, pak se můžete osvěžit ve zdejší přehradě, nebo nechat děti vydovádět na nedalekém hřišti.

Během jediného dne však určitě nestihnete navštívit všechna zajímavá místa Moravského krasu a proto se budete muset poohlédnout po ubytování v Blansku. Za zmínku stojí jistě možnost ubytování v hotelu Probe, který leží v blízkosti vlakového i autobusového nádraží, což při svých cestách jistě oceníte. Hotel je vhodný jak pro rodinné dovolené, tak pro soustředění sportovních týmů, školení a podobné akce. V žádném případě nenechávejte hledání ubytování až na poslední chvíli a včas se podívejte na stránky www.hotelprobe.czUbytování Macocha je během letních prázdnin velmi žádané a právě hotel Probe vám může nabídnout zajištění vstupu do jeskynní Moravského krasu, s čímž můžete spojit právě prohlídku propasti Macocha. Moravský kras si zamilujete a rádi se sem budete vracet.