Pěstování zeleniny na balkoně

Pěstování zeleniny na balkoně

Bydlíte v paneláku, ale přes to se ve vás probouzí zahradník? S nedostatkem místa se dá vcelku dobře bojovat, pokud zvolíte pěstování v květináčích s dírou uprostřed, které na sebe budete vrstvit. V takovém stožáru se dají bez problému pěstovat bylinky, které mají ale rádi slunce a potřebují být na balkoně.

Jestli so troufáte na pěstování zeleniny, dají se vcelku jednoduše pěstovat keříčková rajčata, kterým stačí květináč a tyčka, na kterou se budou lodyhy přivazovat, pod tíhou plodů totiž jednoduše poléhají.

Na balkoně se dají pěstovat popínavé jahody, které jednoduše zavěsíte s truhlíkem na zábradlí. Pokud jim dopřejete ještě trochu hnojiva, z jedné rostliny se dají bez problému vypěstovat až 2 kilogramy plodů, kvetou totiž několikrát do roka. Dál můžete pěstovat brusinky, které potřebují jenom více kyselé zeminy, proto je dobré sázet rostliny do rašeliny.

Pokud jste milovníkem asijské kuchyně, která vyžaduje hodně chilli papriček, dají se sehnat i malinké skleníky, nebo pařníčky, ve kterých se dají vypěstovat teplomilné rostliny, jako jsou právě ty chilli papričky, lodyhy chilli papriček nejsou příliš velkého vzrůstu, takže se vám do malého skleníku bez problému vejdou.

Pokud potom patříte mezi velké experimentátory, dají se pěstovat i citrusové plody, které se dají koupit ve všech hobby marketech.

Co se týče pěstování pokojových rostlin, skoro všem se nejlépe bude dařit v koupelně, kde je okno, díky vzdušné vlhkosti, která se v koupelně každodenně drží. Zkuste tam dát kytky třeba jen na chvíli, když se vám bude zdát, že se jim nedaří. Uvidíte, že dostanou novou mízu.