Jak správně pečovat o pokožku, aby odolala nástrahám počasí?

Jak správně pečovat o pokožku, aby odolala nástrahám počasí?

Přes léto jste se krásně opálila a vaše pokožka září zdravím. Jenže koupání a opalování brzy skončí, schováme se do dlouhých rukávů. Tím pádem bude pokožka strádat. Svou krásu neztratí jedině v případě, že se o ni budete náležitě starat. Zaměřte se na vitamíny, masáž, soli i čistění. Jak to uděláte nejlépe?

Zaměřeno na vitamíny a minerály

Extrémně důležitý je pro pokožku beta karoten, ze kterého se vytváří vitamín A. K jeho účinkům patří udržování pokožky v dobré kondici. Pokud se na jeho přísun zaměříme a budete ho dlouhodobě přijímat v optimální denní dávce, oddálíte tím stárnutí pleti. Je důležitý i pro léčbu akné a lupénky.

spravna-zena.cz_radyprovsechny_cz_01

Do těla musíte dostat také vitamín C, který podporuje cévní systém a tím i optimální prokrvení. Je to antioxidant a podílí se také na vzniku kolagenu. Vznik vrásek pomáhá eliminovat vitamín E. Co se týče minerálních látek, zdraví pleti podporují selen, měď, zinek a křemík. Chcete se dozvědět více o účincích látek na organismus? Doporučujeme vám sledovat nejnovější rady o zdraví z magazínu Radyprovšechny.cz.

Pravidelné čištění a koupele

Každičkou vteřinu musí pleť bojovat s přívalem nečistot a působením volných radikálů. Pokožka je současně největším orgánem lidského těla, takže si zaslouží i náležitou péči. Minimálně jednou měsíčně jí prospěje dlouhá koupel se solí. Návod, jak správně používat koupelovou sůl, najdete v tomto článku. Co se týče čistění, provádějte ho pravidelně. V oblasti obličeje, dekoltu a rukou každý den. Jednou za 14 dní si dopřejte také hloubkový peeling.

spravna-zena.cz_radyprovsechny_cz_02

Hydratace je základ!

Bez vody nebude nikdy krásná! Hodně pijte, zejména minerální vody, tím elegantně vyřešíte i příjem minerálních prvků. Nezapomínejte na pravidelné mazání krémem nebo olejíčkem. Zvláštní pozornost věnujte místům, která jsou náchylnější na vysušení. Kromě obličeje jsou to například lokty nebo paty.

Tento článek vznikl ve spolupráci s online magazínem www.radyprovsechny.cz.