Jak by měla vypadat správná pracovní bunda?

Jak by měla vypadat správná pracovní bunda?

Někteří lidé si mohou chodit do práce v čemkoliv, jiní mají striktně dané podmínky – musí oblékat pracovní oděv. Těžko říct, která varianta je lepší. Při té první sice nejste ničím omezováni, nicméně při druhé zase není potřeba vymýšlet, co si vezmete na sebe. Jedno je každopádně jisté. Pokud nosíte pracovní oděv, měl by odpovídat určitým kritériím.

Pracovní oděvy je nezbytné nosit například v oblastech zemědělství, stavebnictví, dopravy, strojírenského průmyslu, kovovýroby apod. V těchto odvětvích jsou zpravidla zapotřebí kalhoty (montérky) i pracovní bunda. A jak ji vybrat?

U žen hraje prim vzhled

Ženy jsou typické tím, že soudí podle vzhledu. Nedělejte si starosti, i pracovní bunda může vypadat stylově, dá se vzít také na běžné nošení. Do práce bude ale bezpečnější, pokud si vyberete kousek s výraznými barvami – budete lépe vidět. Doporučujeme koupit si bundu s reflexními prvky, některé typy jsou dokonce celé z reflexní látky. Záleží jen na vás, v jakém provoze pracujete a jak nutné tam je být výrazná.

Měla by mít hodně kapes

Mnohdy potřebujete mít u sebe mobil či klíče, vhodné je také mít možnost odložit si někam pracovní pomůcky. Proto je důležité pořídit si bundu s dostatkem kapes. Na zapínání jsou lepší, aspoň vám z nich nic nevypadne.

Z materiálů vede softshell

Pracovní bundy se vyrábí z různých materiálů, avšak v poslední době získal na popularitě zejména softshell. Hodí se na období od podzimu do jara, i když v zimě si pod softshellovou bundu budete muset vzít teplý svetr, nebude-li zateplená. Jestliže pracujete venku, je určitě dobré hledat také nepromokavou úpravu. Na léto jsou vhodné i klasické lehké montérkové bundy. A chcete-li zabít dvě mouchy jednou ranou, pořiďte si pracovní bundu s odepínatelnými rukávy.

Hledáte inspiraci na pracovní bundy spíš pro pány? Pak se podívejte do nabídky e-shopu Xfer.cz: http://www.xfer.cz/pracovni-obleceni/bundy-vesty.