Zlepšete si náladu jarním bylinkovým nápojem!

Zlepšete si náladu jarním bylinkovým nápojem!

Jaro je kouzelné a má to být období plné radostných úsměvů. Jenže vaše tvář se kaboní, nemáte sílu ani náladu se usmívat. Příčina? Vaše tělo i mysl jsou po dlouhé zimě ještě unavené. Naštěstí je tu snadná pomoc. Vyrazte do přírody, nasbírejte si bylinky a připravte si nápoj, který vás postaví na nohy.

Kombinace těch nejsilnějších

Příroda se na jaře činí a většinu své síly vkládá do mladých rostlin. Jarní bylinky jsou plné prospěšných látek a vám je příroda nabízí úplně zdarma. Když si uděláte procházku do lesa a na louku, nasbíráte si síly plnou náruč. Určitě vám v košíčku nesmí chybět jitrocel. Proč je tak ceněnou bylinou, se dozvíte v článku „Co vše dokáže jitrocel“. Dále si nasbírejte mladé kopřivy, obsahují karotenoidy, třísloviny, vitamín B1 a C, najděte také břízu a seberte jí asi hrst mladých pupenů. Pokud po cestě potkáte podběl, několik kvítků si utrhněte, stejně to platí i v případě, když půjdete okolo fialek a sedmikrásek.

spravna-zena.cz_fittyn_cz_01

Příprava nápoje je hotová za několik minut

Hned jak přijdete domů, bylinky omyjte a nechte chvilku okapat, aby z nich vylezli broučci. Poté si připravte větší hrnec, do kterého nasypte maximálně jednu hrst od každé bylinky. Zalijte vlažnou vodou. Pro zajímavější chuť přidejte kolečka limetky, citronu nebo pomeranče. Zakryjte pokličkou a nechte minimálně 24 hodin macerovat na chladném místě. Poté už stačí jen scedit a pít. Nápoj můžete i lehce zahřát a přidat si do něj třtinový cukr a med. Pijte po celý den, dejte ho ochutnat i dětem.

spravna-zena.cz_fittyn_cz_02

Je více cest

Díky obsahu vitamínů a dalších cenných látek se začnete cítit svěží a úsměv na rtech vás opět bude zdobit. Aby to bylo ještě lepší, podívejte se další články o zdravé výživě, jež pro vás pravidelně připravuje lifestyle magazín Fittyn.cz. Naučíte se, že se dá jíst chutně, zdravě a díky tomu se cítit báječně!