Základní prvky chlapeckého zimního šatníku

Základní prvky chlapeckého zimního šatníku

Podzim je tady a zima klepe na dveře, což opět značí čas na přetřízení dětských šatníků a dokoupení všeho potřebného. Tentokrát se podíváme podrobně na šatníky chlapců a připomeneme si, co byste měli zkontrolovat jako první.

Zimní bunda

Chlapecké i dívčí zimní bundy jsou základem šatníků pro chladné studené dny plné sněhu, bláta a větru. Děti by měly mít v zásobě vždy alespoň dvě kvalitní bundy, pokud s nimi chcete i v zimě trávit dostatek času venku na procházkách. Jendu zvolte klidně stylovější spíše do školky a školky, druhou chlapeckou zimní bundu kupte vyloženě na lyžování, sáňkování či mrazivé procházky. Ta by měla být hlavně nepromokavá a dostatečně hřát.

Kalhoty a punčocháče

Na sáňkování sáhněte po kvalitních nepromokavých oteplovačkách, na turistiku po podšitých softshellových kalhotách a do školy chlapce oblečte do zateplených riflových kalhot. Nezapomeňte také na dostatek chlapeckých punčocháčů, které můžete použít pod zateplené kalhoty nebo třeba pod zimní kombinézu. Mimochodem není nic protivnějšího než malé punčocháče, takže určitě zkontrolujte velikosti z loňska a případně dokupte větší.

Čepice, nákrčníky a rukavice

Těchto kousků nikdy není dost, a přitom jsou v zimě doslova nepostradatelné. Buďte proto připraveni a mějte vždy nějaké náhradní v zásobě, a to nejen doma ve skříni, ale ideálně i v batohu při všech zimních výpravách ven. Skvělou volbou jsou také kukly z merino vlny, které se hodí pod různé helmy a jsou opravdu nejteplejší variantou.

Ponožky

V neposlední řadě uschovejte všechny nízké a tenké ponožky a doplňte zásobu podkolenek, outdoorových teplých ponožek a ideálně i nějakých ponožek z merino vlny. Dětská chodidla rostou nebývale rychle a dost možná si už nevystačíte s těmi z loňska.

Trička s dlouhým rukávem

A na závěr se ještě vrhněte na kontrolu triček. Uschovejte ty s krátkým rukávem a ověřte velikost u těch s dlouhým.  Trička s rukávy do poloviny předloktí už nejsou na zimu moc dobrou volbou!