Pozor, rodíme!

Pozor, rodíme!

Na konci těhotenství přichází vrcholová zkouška – porod. Pokud tělo dobře připravíte, zvládnete nejen cílovou rovinku, ale i vběhnutí do cíle bez zbytečných těžkostí.
Na těhotenství se můžete připravit sama a tak trochu ulehčit práci Matce přírodě. Co pro to udělat?

Hýbejte se

Ideální je, když jste zvyklá pravidelně sportovat a ještě lepší, když vám zdravotní stav dovolí co nejdéle ve svých pohybových aktivitách setrvat i v průběhu těhotenství. Zaměřte se pak zejména na cvičení k udržení svalové rovnováhy a posílení břišních a hýžďových svalů, je to důležité pro uvolnění pánevního dna. Velkým pomocníkem při porodu také je, když se naučíte nejen při cvičení správně dýchat. Skvělou fyzickou přípravou je třeba některá z forem jógy, cvičení pilates, nebo na gymnastických míčích. V živote se bohužel stává, že těhotenství je z nějakého důvodu ohroženo a lékař zakáže mamince jakýkoliv pohyb. Myslete i na tuto variantu, protože co „nacvičíte“ do doby, než vám to lékař zakáže, bude vám v budoucnu při porodu i tak ku prospěchu.

Pijte

Naše tělo je ze 70 % tvořeno vodou, a tak dodržujte pitný režim, abyste organismus o vodu nepřipravovali. Pijte hodně vody, ředěné ovocné šťávy a ovocné a bylinkové čaje.

Buďte čistá

Důležitou součástí přípravy na miminko je očista těla od toxických látek, aby se dítě mohlo vyvíjet v co nejlepších podmínkách. Je tedy zásadní včas přestat s kouřením, vysadit pokud možno nevhodné léky, zamyslet se nad svou životosprávou.

V harmonii se sebou i přírodou

Pro naše tělo je důležitý také dostatečný přísun kyslíku. Pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu je nezbytný, zbavuje nás totiž rovněž stresu a přispívá k zdravému a pravidelnému spánku. A být vyladěni, odpočatí a připravení na vaše miminko, to je to nej, co můžete udělat.