Nákup hraček pro nejmenší: Podle čeho je vybírat?

Nákup hraček pro nejmenší: Podle čeho je vybírat?

Jste ve šťastném očekávání potomka anebo už je na světě? Ať už je vaše situace jakákoli, vyplatí se myslet jak na jeho pohodlí, tak zábavu! Péči o malé dítě se věnovat nebudeme, ale zaměříme se právě na to, s čím by si mělo malinké dítě hrát. Dnes je na trhu obrovské množství nejrůznějších pomůcek a hraček. Proto se vyplatí vybrat ty správné a nečekat, až přijdou prarodiče, kteří nakoupí často velmi nekvalitní zboží u pochybných prodejců. Dárky samozřejmě přijměte, ovšem pro děti mějte ty správné kvalitní a edukačně přínosné hračky! Jak je vybírat? Čtěte dál…

Kvalita na prvním místě

V první řadě se zaměřte na kvalitu. Je jasné, že u deskové hry pro starší děti není zapotřebí příliš řešit nějaké atesty. U zboží pro ty nejmenší je to ale nezbytnost. Rozměry konkrétního předmětu musí být větší, aby jej dítě nevdechlo. Nesmírně důležitá je také certifikace materiálu. Počítejte totiž s tím, že dítě bude hračku brát do úst. Nesmí být tedy v žádném případě ostrá a také nemůže pouštět jakékoli zdraví škodlivé látky! O certifikaci si můžete přečíst přímo na hračce, anebo se zeptejte prodejce.

Smysly dětí se musí rozvíjet

I u malých dětí je vhodné volit edukativně pojaté hračky. Podobně jako hlavolamy pro děti staršího věku by měla třeba kousátka být maximálně nápaditá. Jednak mohou být vzhledově zajímavá a jednak příjemná při kousání. Malinké děti si takto uklidňují dásně, když jim rostou první zoubky. Určitě jsou vhodné i třeba navlékací kroužky a úplně nejjednodušší puzzle. I hračky stavebnice se mohou hodit, ale pouze v nějakém základním malým dětem přizpůsobeném pojetí.

Kde nakupovat?

U prodejce, který má s tímto sortimentem dostatek zkušeností a jehož nabídka je maximálně pestrá! Naším tipem je eshop Hračky pavouček. Vybrat si tady lze jak potřeby pro miminka, tak i hračky pro starší děti, a to za výhodné ceny.