Pošlete dítě na střední, která má budoucnost

Pošlete dítě na střední, která má budoucnost

Máte dítě v deváté třídě a přemýšlíte, jakou školu mu vybrat? Pokud samo ví, co by v životě chtělo dělat, radujte se a nebraňte mu v tom. Bohužel je na světě mnohem víc dětí, které nemají tušení, co s budoucím životem. Nemůžeme se divit – kdo z nás dokázal v 15 letech říct, čím se bude živit?

Jestli váš potomek neví, kam jít, vyberte mu školu, která má budoucnost. Řešení není dát ho na gymnázium, kde se další čtyři roky bude učit stejné předměty jako na základní škole. Vhodnější je zaměřit se na jazyky či technologie. To jsou odvětví, která ovládnou budoucnost. Ví to i střední škola ARCUS Praha, která nabízí právě obory orientované na cizí jazyky, marketing a moderní technologie.

Cestování a cizí kultury nadchnou každého

Obor cestovní ruch je mezi mladými lidmi v poslední době velmi populární. Láká je cestování a sami většinou chápou, že v dnešním globálním světě je znalost cizích jazyků velmi důležitá. Anglicky dnes umí každý, zato lidí, co se domluví dvěma či třemi jazyky, je málo. Patří mezi ně absolventi cestovního ruchu na pražské střední škole ARCUS.

Děti připravené pro život

Studenti cestovního ruchu se seznámí s průvodcovstvím, ekonomikou, zeměpisem, obchodní korespondencí, právem i psychologií, mají tedy velmi široký rozsah znalostí.

Za primární dovednosti považují na SŠ ARCUS práci s moderními technologiemi (škola disponuje špičkovou výbavou) a znalost jazyků. V prvním ročníku se vyučují dva, od druhého pak tři jazyky. Děti mají na výběr z angličtiny, němčiny, španělštiny, ruštiny a francouzštiny, jsou připravovány ke známým mezinárodním jazykovým zkouškám FCE a CAE.

Výuka rozhodně neprobíhá jen nudnou formou v lavici. Žáci jezdí do zahraničí, vedou skutečnou cestovní kancelář ARCUS (tvoří katalogy, kalkulace, připravují zájezdy), chystají výlety pro jiné třídy a vykonávají praxi třeba jako průvodci na zámku. Ze školy odchází s tím, že už zažili, jak to vypadá v reálném zaměstnání, mnoho jich však pokračuje ve studiu na vysokých školách.

Aktivní škola bude vaše dítě bavit

Zní to zajímavě, že? Vezměte své dítko, ať už je to chlapec či dívka, a přijďte se podívat do ARCUSU na dny otevřených dveří. První se koná už 21. září. Vždy je lepší rozhodnout se s předstihem než na poslední chvíli přemýšlet, kam podáte přihlášku.