Vzít si mikropůjčku? Ano, ale jen v té nejnutnější situaci

Vzít si mikropůjčku? Ano, ale jen v té nejnutnější situaci

Uvažujete o tom, že byste si půjčili jen pár tisíc? V dnešní době to není žádnou výjimkou, poskytovatelů malých půjček, tzv. mikropůjček je mnoho. Rychlá půjčka vám může pomoci, ale s přibývajícím počtem poskytovatelů musíte být stále více obezřetnější.

Poskytovatelé malých půjček se zaměřují na ty, kterým tyto nízké částky mohou pomoci překlenout období, kdy jim chybí pár tisíc korun. Těmto půjčkám se říká často také půjčky do výplaty či půjčky před výplatou. Ale nedoporučujeme je využívat tímto způsobem, abyste se nedostali do začarovaného kruhu, kdyby vás vaše finanční situace nutila vzít si půjčku každý měsíc.

Jste v situaci, kdy uvažujete nad krátkodobou půjčkou?

Poradíme, kde si půjčit, abyste zbytečně nepřepláceli. Na iDnes.cz by udělán velký test krátkodobých půjček. Co se porovnávalo?

Podmínky pro poskytnutí půjčky, doba splatnosti, výše úroků ze samostatné půjčky, výše úroků z prodlení, poplatky za prodloužení půjčky, poplatky za případné upomínky, ale i uživatelská přehlednost informací na webové stránce.

Z tohoto průzkumu (více si můžete přečíst zde) vyplynulo, že nejvýhodnější mikropůjčka je Japonská půjčka (dříve Click Credit) od společnosti HomeCredit.

Rozdíly mezi poskytovateli krátkodobých půjček jsou markantní. Z průzkumu iDnes.cz se dovídáme, že pokud se s platbou opozdíte např. o 14 dní, následují smluvní pokuty. Např. u Via SMS to to 130Kč, ale mohou to být i 2.092Kč, a to u společnosti Perfect Money. Další poplatky se účtují za zaslání písemné upomínky, počítejte 200Kč – 300Kč. Dejte si proto při výběru veliký pozor.

Jak je na tom tedy vítěz průzkumu iDNES.cz, Japonská půjčka?

Za nás ji můžeme doporučit také. Velice přehledný web, půjčka online, nejnižší poplatky na trhu. 33Kč za každou půjčenou tisícovku. 49Kč za každou půjčenou tisícikorunu při prodloužení splatnosti o 30 dní. Pokud se dostanete do situace, kdy nebudete moci půjčku naráz splatit, je zde možnost půjčku rozdělit až do 10 měsíčních splátek. Navíc první půjčka na 14 dní je ZDARMA.