Školní batohy a co bychom jako matky o nich měly vědět

Školní batohy a co bychom jako matky o nich měly vědět

Čas pro školní batohy opět přichází. Prázdniny jsou přesně tou dobou, kdy musíme na výbavu našich školáků jako matky myslet. V září je pozdě. Obvykle pak nenakoupíme správně. Mnohdy je vyprodáno nebo probráno. Koupíme batoh, jenž nesedne, či který se naší ratolesti nezamlouvá. Takže nás „za pár“ bude čekat nákup nový. Vrhněte se proto na nákup ihned, a to se znalostmi, které se vám pokusíme předat v tomto článku.

Ať naše ratolesti nebolí záda

Věděly jste, že si řada dětí přinese problémy se zády a bolest zad z dětství? Problémem není jen vysedávaní u počítače a mobilního telefonu. Velkou neplechu umí nadělat školní batoh. Školní aktovka nepatří do ruky a ani na jedno rameno. Zátěž je důležité rozložit rovnoměrně na obě ramena a ani to nestačí. Školní batohy potřebují rovněž bederní pás, který zádům odlehčuje. To už se blížíme k tomu, že bychom jako znalé mámy měly vždy nakupovat pouze anatomický školní batoh. Co vše má mít?

TIP: „Hledá se školní aktovka pro prvňáčka?“ Podívejte se na sortiment české značky STIL.

Anatomie batohu, která svědčí dětským zádům

Kvalitní školní a studentský batoh má mít pevnou konstrukci. Záda musí být anatomicky tvarovaná, aby zajistila zdravý vývoj dětské páteře. Optimální je, když zádový systém počítá s různou velikostí nositele batohu a je tedy možné zádový panel batohu nastavit. Takový nabízí batohy STIL. Ty jsou navíc v zádové části vybaveny tzv. air flow systémem, který záda odvětrává. Školní batoh pro prvňáčka, ale i školní batoh pro 2. stupeň by měl mít anatomicky nastavitelné ramenní popruhy, které budou navíc vypolstrované. Neměl by chybět ani již zmíněný hrudní pas.

Vždy připraven!

Takový má batoh pro naše děti být. Ať jdou do první třídy, nastupují na druhý stupeň ev. na střední. Mělo by se do něj vejít vše, co dítě pro ten konkrétní den potřebuje. Velké sešity, knihy, ale i svačina nebo lahev s vodou. Bezpečně potřebuje dítě uložit v batohu klíče, optimální jsou vychytávky jako nepromokavé dno na kolečkách či štítek se jménem a adresou. Školní batoh našich dětí musí být ale připraven je i chránit – třeba na silnici při zhoršené viditelnosti. Takže nezapomeňte vybrat takový, kterému nechybí reflexní prvky.