Prožijte dovolenou v severském Norsku: Čekají na vás nezapomenutelné zážitky

Prožijte dovolenou v severském Norsku: Čekají na vás nezapomenutelné zážitky

Patříte k milovníkům turistiky a poznávacích zájezdů, díky nimž máte možnost spatřit vždy to nejlepší z navštívené země? Pak vás prostě musí zaujmout Norsko. Skandinávie patří z hlediska přírodních krás k tomu vůbec nejlepšímu, kam se dá v Evropě zajet.

Fjordy a národní parky – nedotčená divočina

Člověk, který již navštívil Norsko – zájezd s poznáváním tamních přírodních úkazů, potvrdí, že tato země je opravdu královnou Skandinávie, potažmo celé Evropy. Zejména její východní pobřeží lemují stovky kilometrů fjordů. Leckde zabíhají až do hlubokého vnitrozemí. Mohutné skály strmě stoupají z pobřeží a vytváří úchvatnou scenérii, jež je doplněna o četná jezera, řeky a mohutné vodopády. Pro turisty, kteří mají rádi výšlapy, jde o takřka nenapodobitelný zážitek.

V Norsku se nachází i několik významných národních parků a chráněných oblastí, kde uvidíte přírodu v její téměř nedotčené podobě, jak se vyvíjela po staletí. V rámci putování můžete navštívit třeba oblast Hardangerviddy, hornaté oblasti nedaleko Bergenu, kde je znát vliv zimy ještě na počátku léta. Právě v tu dobu zde ze skal stékají vodopády, mnohé z nich mají velkou sílu. Je zde ale také známá Trolltunga, jež nabízí překrásný výhled do širokého okolí a na fjordy.

Snímek obrazovky 2017-05-25 v 20.29.06

Kulturní bohatství země

Norsko je zážitkem i z kulturního hlediska. Už jen taková návštěva Laponska vás zavede mezi svérázné původní obyvatele, kteří ctí přírodu a takřka všechny její výjevy pro ně mají až božský nádech.

Při cestách po Norsku se dá zajet například i do známých lyžařských center. Nejslavnější je malá obec Lillehammer, v níž se nacházejí skokanské můstky. Pokud jde o kulturní vyžití, stojí za to navštívit hlavní město Oslo, kde je kromě jiných zajímavostí Vigelandův park s více než 200 sochami od zřejmě nejznámějšího norského sochaře G. Vigelanda.

Popsat všechna atraktivní místa v Norsku by zabralo celý den. Není nic lepšího, než se na ně podívat osobně.