Nutnosti před vycestováním – neopomínejte cestovní pojištění

Nutnosti před vycestováním – neopomínejte cestovní pojištění

Ještě, než se vydáte na cestu kamkoliv za hranice, ať už na jiný kontinent, či jen k našim sousedům na lyžovačku, měli byste myslet na sjednání cestovního pojištění. To vás totiž může ušetřit nákladů na lékařskou péči, ta totiž může být v zahraničí výrazně dražší než u nás. Pokud tedy někam vyrážíte, cestovní pojištění by vám rozhodně nemělo chybět.

Limit pojistného plnění

Hodnotu tohoto limitu si musíte ve smlouvě určit s pojistitelem. Čím vyšší limit budete požadovat, tím více za pojistné zaplatíte. Avšak pokud se vydáváte na cestu, kde hrozí úraz či podobná komplikace, hodí se zvolit vysoký limit pojistného plnění. Pokud ho totiž překročíte, budete muset náklady přesahující tuto hodnotu doplatit sami. Výhodou dnešní doby je, že pojištění už snadno sjednáte online, vidíte tak přehledně všechny podmínky a smlouvu můžete uzavřít během pár minut.

Účel cestovního pojištění

Primárním účelem tohoto typu pojištění je ochránit před vysokými výdaji za potřebnou lékařskou péči, pokud se vyskytne nějaký problém. Cestovní pojištění vás však může zachránit i při jiných komplikacích, které se při cestě mohou objevit. Patří mezi ně například ztráta či odcizení zavazadel, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění rizikových sportů, cestování letadlem a mnoho dalšího. Záleží jen na vás, u které společnosti se rozhodnete cestovní pojištění ujednat a za jakých podmínek.

spravna-zena.cz_ergo_cz_01

Cestování v souvislosti s koronavirem

Vzhledem k aktuální situaci, kdy nejen naši zemi sužuje onemocnění COVID 19 je cestování poněkud specifické. Tomu se samozřejmě přizpůsobily i pojišťovny. S pojištěním do zahraničí a COVID 19 tedy souvisí několik novinek, jak se na cesty můžete pojistit. Některé společnosti dokonce nabízí možnost sjednat pojištění na možnost stornovat zájezd, pokud nebude možné kvůli koronaviru vycestovat. Každá pojišťovna má však své podmínky specifické. Proti samotnému riziku nakažení koronavirem se nelze připojistit, budete však mít pokryté léčebné výlohy.

Cestovní pojištění by vám při vycestování nikdy nemělo chybět. Jedná se o důležitou pojistku, která vás může ušetřit velkého mrzení s nečekanými a vysokými náklady.