Jak si udržet mladistvý vzhled?

Jak si udržet mladistvý vzhled?

Snad každá žena si chce krásnou a mladistvou pokožku udržet co nejdéle. Vždyť už i z historie máme mnoho dokladů o tom, jak se Kleopatra koupala v mléce a  jiné dámy vymýšlely rozličné způsoby na uchování mládí. Kosmetický průmysl je v současné době jeden z nejbohatších a horentní sumy jsou vynakládány na výzkum kosmetiky, která dokáže oddálit známky stárnutí. Některé ženy dokonce neváhají využít i mnohokrát velmi bolestivé zákroky plastické chirurgie.

Krémy proti vráskám

Skoro všechny kosmetické společnosti se shodnou na tom, že by žena měla začít používat pečující kosmetiku již od dvaceti pěti let věku. Najdete tedy mnoho různých řad a krémů, které jsou rozděleny podle věku, ve kterém je nejvhodnější začít je používat. V začátcích tedy ještě nemusíte používat veškeré dostupné přípravky proti vráskám. Mladším ženám stačí, pokud si pořídí dobrý oční krém proti vráskám. Ty jsou vhodné především k prevenci vrásek. Obsahují velké množství hydratačních látek, které kůži kolem očí zvlhčí a tím pádem vyživují. Působí také velmi dobře proti otokům kolem očí.

TIP na oční krém: La Danza jemný oční krém 30 ml, zdroj: zdravapokozka.com
TIP na oční krém: La Danza jemný oční krém 30 ml, zdroj: zdravapokozka.com

Jak si vybrat krém proti vráskám?

Jak si ovšem v tom nekonečném množství produktů, co trh nabízí, vybrat ten nejvhodnější krém proti vráskám? Existují zhruba tři skutečně účinné látky, které spolehlivě bojují s vráskami. Pokud tedy krém, který používáte, tyto složky obsahuje, můžete se spolehnout na viditelné výsledky. Prvními z nich jsou látky ze skupiny kyselin, které v přípravku najdete pod označením AHA a BHA. Ty působí především na zrohovatělé buňky a tím změkčují pokožku. Velmi důležitou složkou jsou stejně jako u očních krému zvlhčovadla, jednou z nich je například dobře známá kyselina hylauronová. A rozhodně by měl krém obsahovat také vitamín E či C. Ty působí pro pokožku jako antioxidanty proti slunečnímu záření či vlivům z ovzduší.