Pořízení garážových vrat: Sekční, posuvná, nebo dvoukřídlá?

Pořízení garážových vrat: Sekční, posuvná, nebo dvoukřídlá?

Garáž je většinou pánským královstvím a my ženy spíše přihlížíme tomu, jak si pánové leští svého čtyřkolového miláčka. Mnohdy tomu tak ale být nemusí a popravdě řečeno, garáž využívá často celá rodina. Vždyť na nákupy nejezdí pouze pánové, dílnu také nemusí obsluhovat jen silnější pohlaví a dát si dvojku vína z lahve ukryté právě ve starší garážové lednici můžeme i my ženy! A co když si chlapi neporadí ani s volbou garážových vrat? Jsme tu zase my. Pokud ale ani vy sama nemáte s pořízením této nedílné součásti garáže zkušenosti, čtěte dál, na nejznámější modely se zaměříme v následujících řádcích.

Sekční garážová vrata jako současný standard

Budete-li hledat nejčastěji montovaný mechanismus pro otevírání garážových vrat, setkáte se jednoznačně se sekčním provedením. Moderní sekční garážová vrata jsou vyrobena z jednotlivých částí, jimiž se říká sekce. Jejich základem je PUR pěna obalená umělou hmotou. Vzhledově dokonale imitují dřevo. Typická jsou optimálními tepelně izolačními vlastnostmi a jednoduchou mechanikou otevírání i zavírání. Při otevírání se posunují ke stropu místnosti. Výbornou volbou jsou konkrétně třeba sekční garážová vrata Kružík.

Rolovací garážová vrata pro úsporu prostoru pod stropem

Pokud z nějakého důvodu postrádáte místo pod stropem garáže, pak není potíž volit rolovací garážová vrata. Vyrobena jsou z dvoustěnných hliníkových lamel naplněných PUR pěnou. V podstatě se podobají sekčním, nicméně nejsou rozdělena na 4 části. Tvoří je pouze zmiňované lamely, které se postupně namotávají na hřídel. Z hlediska tepelně izolačních vlastností jsou na tom perfektně. Přesvědčit se můžete u garážových vrat v Ostravě, Praze i jiných koutech ČR.

Dvoukřídlá garážová vrata mají také své přednosti

Jestliže váš muž patří mezi zastánce staré školy, anebo potřebujete jen vyměnit kus za kus, vsaďte na tradiční dvoukřídlá garážová vrata. I ta se dnes vyrábí ve vysoké kvalitě. Pokud garáž nevyužíváte každý den a funguje spíše jako další místnost, pak bohatě stačí tato klasická varianta s FAB zámkem.