Okrasné rostliny na zahradě

Okrasné rostliny na zahradě

Chtěli byste si rozšířit okrasnou zahrádku před domem? Na jaře jsou velmi krásné hyacinty, které mají nepřeberné množství barev, dají se tedy kombinovat s jakoukoliv fasádou, navíc jsou na pěstování velmi nenáročné a můžete cibule nechat v zemi přes zimu. Francouzské lány levandule asi nenapodobíte, ale pár trsů mít na zahradě a připomenout si tu prima dovolenou plnou slunce, vína a francouzských baget zvládnete. Levandule je navíc dobrým odpuzovačem klíšťat a krásně voní.

Pokud byste zatoužili po něčem neokoukaném, doporučujeme pořídit si šťavel purpurový, který se vyznačuje fialovými listy, které jsou tvarem podobné jetelu a krásně bíle kvetou. Nejsou však úplně mrazuvzdorné, proto je vhodné je pěstovat v květináčích a na zimu přesouvat dovnitř.

Dalšími okrasnými květinami, kterým můžete zkrášlit okolí domu, jsou hlavně jednoletky, jako jsou macešky, či cínie, které se oboje vyznačují výraznými květy, navíc ale nejsou příliš náročné na péči.

Pokud jste vášnivý zahrádkář a rád opečováváte okolí vašeho domu, doporučujeme si vystavět skalku, na které můžete pěstovat spoustu sukulentních, ale i okrasně kvetoucích rostlin, které vypadají exoticky. Vyrazíte dech kolemjdoucím.