Léto je v plném proudu, vsaďte na francouzskou módu

Léto je v plném proudu, vsaďte na francouzskou módu

Francie, převážně pak Paříž je módou proslavena. Slavná jména nejvýznamnějších francouzských návrhářů, jako jsou Coco Chanel, Christian Dior či Louis Vuitton, vám jistě představovat nemusíme. Ale ve Francii je i mnoho malých návrhářských dílen. Jak by taky ne. Město módy s vyhlášenými návrhářskými školami, které nesou kýžené ovoce v podobě krásných, módních kousků v našich šatnících.

Co si v létě obléct na sebe a neudělat módní faux pas?

Ponožky v sandálech už snad ani raději řešit nebudeme, o tom se napsalo již mnoho. Co si tedy obléct? Vedle letos nešlápnete s jakoukoliv tunikou či delší halenkou.

585312

Foto: Blancheporte, tuniková halenka s potiskem kruhů, cena od 269Kč

568348

Foto: Blancheporte, tunika se šněrování vzadu, cena od 599Kč

Pokud bude tunika dostatečně dlouhá, nemusíte si pod ni oblékat legíny, ale pokud bude kratší a vy nejste zrovna na pláži v plavkách, sáhněte raději i po ¾ legínách. Pokud bude chladnější počasí, pak zvolte klasické legíny nebo džíny.

585908

Foto: Blancherporte, 7/8 džíny s efektem push-up, cena od 539Kč

Máte-li plnější tvary a necítíte se v upnutých džínsech zrovna dvakrát pohodlně, vsaďte na džíny tvarující postavu. Ve většině případů mají v bocích nařasenou gumu, kterou jednoduše skryjete pod páskem a budete se tak cítit uvolněně.

683585

Foto: Blancheporte, šaty úplet Milano, cena od 799Kč

Nezapomínejte na sukně a šaty

Kdy jindy, když ne teď? Rozevláté sukně, sukně do tvaru A. Dlouhé i krátké šaty. Jedním slovem ženskost – kterou vyjadřují tyto kousky oblečení. Nezapomínejme na ně.

558687

Foto: Blancheporte, sukně z voálu, cena od 489Kč

Vsaďte na retro styl

Proč zrovna retro? Vychází to z doby, kdy ženy chtěly být ženami, elegantní a krásné. Nebylo třeba se zbytečně odhalovat, ukazovat své polonahé tělo. Muži museli zapojit fantazii a představivost.

Dolaďte tyto kousky botami na vysokém podpatku, výraznější kabelkou, líčením a nějakým pěkným šperkem. Budete stylové!